Рекордний страйк медиків США: понад 75 тис. працівників страйкують у сотнях медичних установ

4 жовтня працівники сфери охорони здоров’я у США вийшли на страйк. Медики планують страйкувати протягом трьох днів до ранку суботи. У повідомленні на сайті Kaiser говориться, що деякі нетермінові прийоми будуть перенесені, а з пацієнтами згодом зв’яжуться.

Коаліція профспілок, яка представляє 75 000 лаборантів, хірургічних техніків Kaiser, сертифікованих медсестер та інших працівників медичної галузі, протестує проти «небезпечного рівня кадрового забезпечення» в установах Kaiser. До лав учасників страйку увійшли професійні медсестри, техніки відділень невідкладної допомоги, техніки-радіологи, рентгенолаборанти, пульмонологи, фельдшери та фармацевти.

Вважається, що це найбільший страйк у сфері охорони здоров’я в історії США.

Працівники, що працюють у Каліфорнії, Колорадо, Вашингтоні, Вірджинії та Орегоні, представлені коаліцією профспілок, які становлять 40% від загальної кількості співробітників Kaiser Permanente. Переважна більшість страйкарів перебувають у штатах Західного узбережжя. Страйк розпочався о 6-й ранку за місцевим часом і триватиме до ранку суботи.

Медики вимагають підвищення зарплат, розширення пільг та розв’язання питання з дефіцитом персоналу.

«Ми продовжуємо спостерігати, як медичні працівники відчувають емоційне вигоряння, працюють на межі своїх можливостей і йдуть з галузі», — заявила К. Лукас місцевим ЗМІ. «У нас є співробітники, які отримують травми на роботі, тому що вони намагаються зробити занадто багато, оглянути дуже багато людей і працювати занадто швидко. Таку ситуацію не можна назвати стійкою», — наголосила вона.

Переговори між коаліцією та Kaiser Permanente завершилися без врегулювання, але було досягнуто «низку попередніх угод», — йдеться у заяві Kaiser Permanente. Kaiser Permanente заявляє, що працюватиме з профспілковими лідерами, «щоб відновити переговори якнайшвидше». У серпні працівники Kaiser зажадали встановити мінімальну погодинну заробітну плату у розмірі 25$ і підвищувати її на 7% на рік протягом перших двох років, а потім підвищувати на 6,25% на рік протягом наступних двох років, — повідомляє AP. Однак Kaiser запропонував мінімальну погодинну заробітну плату у розмірі від 21$ до 23$ на 2024 рік залежно від місця розташування.

Лікарні та відділення невідкладної допомоги залишаються відкритими під час страйку. Але аптеки, лабораторії та деякі амбулаторні клініки, зокрема практика акушера-гінеколога та рентгенологічні клініки, будуть закриті до п’ятниці.

Kaiser Permanente – найбільша некомерційна приватна організація охорони здоров’я у Сполучених Штатах. Компанія обслуговує майже 13 млн пацієнтів та управляє 39 лікарнями та більш ніж 600 медичними відділеннями у восьми штатах та окрузі Колумбія. У лікарняній системі зайнято понад 305 тис. осіб.

Перебої у роботі лікарень, нестача персоналу

Попри те, що у страйкують лише 75 тис. із понад 305 тис. співробітників Kaiser, у протесті беруть участь співробітники, які мають вирішальне значення для надання допомоги пацієнтам у лікарняній системі — медсестри, лікарі швидкої медичної допомоги, респіраторні терапевти, ультразвукові сонографісти, радіологи та рентгенологи, а також сотні інших фахівців.

У Джорджії, на Гаваях і у Вашингтоні страйк, як очікується, не торкнеться пацієнтів, — сказав представник Kaiser CNN. У цих трьох штатах операції продовжаться у звичайному режимі. У Вірджинії та окрузі Колумбія фармацевти та оптометристи страйкуватимуть. У штатах Колорадо, Каліфорнія та Орегон наслідки страйку для пацієнтів можуть виявитися «істотнішими», — сказав представник.

Однак Джон Огаст, колишній виконавчий директор Коаліції профспілок Kaiser Permanente, заявив, що робота з меншою кількістю співробітників буде складним завданням у лікарняній системі.

«Менеджери все ще будуть там. Лікарі все ще будуть там. Зі сторони легко сказати, що це не буде таким руйнівним… Реальність така, що це вкрай недобре», — сказав він.

Під час невеликого страйку минулого року, в якому брали участь працівники психіатричної клініки Kaiser, деякі пацієнти побачили, що їхні зустрічі скасовано.

Нестача персоналу є ключовою проблемою, яку порушують мітингарі.

Генрі Перес, секретар відділення інтенсивної терапії Kaiser Permanente у Модесто, Каліфорнія, повідомляє The Guardian, що бувають дні, коли йому доводиться виконувати роботу двох, трьох чи чотирьох інших помічників відділення. Нестача медичного персоналу також шкодить пацієнтам, оскільки їм доводиться довше чекати на допомогу.

«На додачу до того, що на мені своє відділення, у мене буде вся лікарня, а це 102 пацієнти, за яких я відповідаю, і це викликає емоційне вигоряння, це викликає душевні муки, це стрес. Я бачу своїх медсестер, яких підтримую, і ми постійно на взводі через брак персоналу».

Kaiser заявила, що проводить активний набір персоналу, щоб заповнити більше вакансій, — згідно з Axios. Компанія досягла угоди з мітингарями про працевлаштування 10 тис. нових працівників до кінця цього місяця. Компанія заявляє, що розраховує досягти цієї мети.

Читати також:


ChatGPT встановив правильний діагноз дитині зі США замість лікарів

Наразі добровільно: влада США рекомендує колоти оновлений бустер проти COVID-19 всім, в т.ч. немовлятам віком від 6 місяців

Повернення COVID-19: у США похвалилися оновленою вакциною

Головні медичні новини фармгалузі США у серпні 2023: прориви у лікуванні, нові ліки, експериментальні дослідження

Світлина: скриншот з репортажу CNN

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “Рекордний страйк медиків США: понад 75 тис. працівників страйкують у сотнях медичних установ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *