Республіканця Кевіна Маккарті з 15-ї спроби обрано спікером палати представників США

Палата представників США із 15-ї спроби обрала республіканця Кевіна Маккарті новим спікером. Він переміг, набравши 216 із 428 можливих голосів і змінив Ненсі Пелосі, яка обіймала цю посаду останні 4 роки.

Ця посада вважається третьою за значимістю у США. Без його призначення робота палати кілька днів залишається паралізованою, оскільки законодавці не можуть скласти присягу і, як наслідок, перейти до законотворчого процесу. Спікер палати представників після віце-президента є наступним у черзі на пост глави держави. Спікер палати визначає, які законопроекти розглядатимуться, встановлює порядок денний та визначає правила, що регулюють дебати.

Згідно з результатами голосування, яке транслювали усі провідні американські телеканали, Маккарті отримав 216 голосів. Його основний суперник – демократ Хакім Джефріс – заручився підтримкою 211 конгресменів. Ще 6 законодавців утрималися та не віддавали свої голоси ні за кого.

Американська палата представників обрала Маккарті лише з 15-ї спроби на 4 день. Голосування за кандидатуру спікера палати довелося проводити кілька разів, бо група радикальних республіканців відмовлялася підтримати однопартійців. Востаннє подібна ситуація, коли спікера Палати представників не вдавалося обрати у першому турі, виникла 100 років тому — 1923 року, щоб обрати кандидатуру, знадобилося 9 турів голосування.

Раніше республіканці повідомляли, що у разі перемоги їхнього представника вони ініціюють розслідування стосовно президента країни Джо Байдена.

Телеканал СNN повідомляв, що частина республіканців переглянула свою позицію після телефонної розмови з колишнім президентом Дональдом Трампом. Раніше в листопаді Ненсі Пелосі, яка очолювала демократів у Палаті представників США майже 20 років, оголосила, що йде зі своєї посади. 82-річна Пелосі є першою жінкою, яка обійняла цю посаду.


Світлина: конгресмен Кевін Маккарті у Палаті представників

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Республіканця Кевіна Маккарті з 15-ї спроби обрано спікером палати представників США

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *