Reuters опублікував список країн, які найбільше постраждають від війни в Україні

Збройне вторгнення РФ в Україну спровокувало значне підвищення світових цін на продовольство. Великою мірою цьому сприяло призупинення українського експорту. Російська агресія призвела до того, що індекс цін на продовольство, згідно з даними Продовольчої та сільськогосподарської організації при ООН (FAO), яка відстежує міжнародні ціни на продовольчі товари, що найбільше продаються у світі, у березні 2022-го досяг найвищого рівня з 1990 року.

Про це пише міжнародне агентство новин Reuters.

Видання опублікувало інфографіку, яка показує, які країни і якою мірою можуть зіткнутися з продовольчою кризою та стрімким стрибком цін на харчові продукти. Згідно з наведеною інформацією, найбільше від продовольчої кризи очікувано постраждають країни, що розвиваються, які більшою мірою залежать від імпорту продовольства.

Як пише Reuters, пандемія коронавірусу, екстремальні погодні умови, виснаження запасів продовольства, високі ціни на енергоносії, вузькі місця в ланцюжку поставок, обмеження та податки на експорт вже протягом двох років створюють навантаження на ринок продовольства. Проте війна в Україні призвела до різкого зростання продовольчої інфляції у всьому світі.

У Європі індекс споживчих цін (CPI) на харчі різко виріс у всіх найбільших економіках континенту, а в США CPI зі січня 2020 року піднявся більш ніж на 14 процентних пунктів.

У країнах і державах з ринком, що формується зміна індексу ще більш значна, в результаті чого споживачі зіткнулися з набагато вищими цінами на основні харчові продукти. Як приклад, де інфляція з підняттям цін на харчі вже зросла на сотні пунктів, видання наводить Ліван. У країні, яка значною мірою залежить від імпорту продовольства, зокрема від імпорту української пшениці, індекс цін з 2020 року зріс на понад 3200 процентних пунктів.

У багатьох країнах, що розвиваються, харчові продукти є найбільшою категорією в загальному CPI. У середньому ними припадає близько 40%. А за даними Міжнародного валютного фонду, в Індії та Пакистані вони становлять до половини загальної вартості життя.

Зростання цін на основні харчі вже викликало протести у різних куточках світу. Наприклад, в Ірані протестувальники вийшли на вулиці після того, як ціни на курятину, яйця, олію, хліб та молоко зросли одразу на 300%.

За оцінками ООН, в українських портах заблоковано 6 мільйонів тонн зерна та майже 14 мільйонів тонн кукурудзи. Як мінімум 36 із 55 країн, що розвиваються, залежать від українського та російського експорту пшениці.

«Ще до початку кризи кількість осіб що голодує у світі зростала, досягнувши майже 200 мільйонів у 53 країнах у 2021 році. Нинішній російсько-український конфлікт ще більше посилить ситуацію з голодом», — сказав представник ООН Мауріціо Мартіна.

Таким чином, дефіцит може мати руйнівні наслідки для багатьох країн, які покладалися на Україну та Росію щодо половини свого імпорту пшениці. Наприклад, Єгипет вже уклав угоду з Індією, щоб замінити 80% пшениці, яку імпортували раніше з Росії та України.



Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “Reuters опублікував список країн, які найбільше постраждають від війни в Україні

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *