Річна інфляція у США досягла максимуму більш ніж за 30 років 

Інфляція у США прискорилася у жовтні 2021 року до 6,2%, повідомляє Міністерство праці США (BLS). Річна інфляція у США досягла максимуму більш ніж за 30 років.


Інфляція у США прискорилася у жовтні 2021 року до 6,2%. Це найвищий показник з грудня 1990 року.


У місячному вираженні ціни за цей період зросли на 0,9% проти прогнозованих 0,6%. У вересні цей показник становив 5,4%.

Ціни на пальне у жовтні показали зростання на 12,3%, збільшившись із жовтня минулого року на 59,1%. Електроенергія збільшилася у ціні на 4,8% за місяць та газ — 30% за рік, харчові продукти — на 0,9% та 5,4% відповідно. Інфляція також торкнулася автомобільного ринку: ціни на машини з пробігом збільшилися на 2,5% за жовтень і 26,4% за рік, нові автомобілі — на 1,4% і 9,8%.


Причиною цього “інфляційного шоку” є поєднання масштабної монетаризації на 2020-2021 рр. у поєднанні зі світовим локдауном, який блокував глобальні ланцюги постачання і пригнічував виробничі можливості світової економіки.


Традиційно, одразу підскочили ціни на пальне. Дизельне паливо в Америці було вже майже на 60% дорожче ніж минулого року, а ціни на бензин виросли майже на 50%. Електроенергія подорожчала на 11,2%, природний газ – понад 28%. Проте подорожчання стосується не лише палива та енергії. За рік ціни на харчові продукти зросли на 5,3%, меблі – на 4,3%, послуги – на 3,2%.



Інфляція виходить з-під контролю


Величезна інфляція помітна в цінах на автомобілі. У жовтні нові автомобілі були на 9,8% дорожчими, ніж рік тому, а вживані – на 26,4%. У порівнянні з жовтнем 2020 року подешевшали лише медичні матеріали (на 0,4%).

Причина майже невпинної інфляції все ще залишається без відповіді з боку центрального банку. Правда, у листопаді Федеральна резервна система дещо обмежила програму купівлі активів (зі 120 млрд доларів до 105 млрд доларів на місяць), але це все ще є проявом ультраекспансіоністської монетарної політики. Федеральна резервна система також продовжує утримувати ставку федеральних фондів близько до нуля, що руйнує купівельну спроможність доларових заощаджень, посилюючи т.зв. фінансові репресії. Реальна процентна ставка за долар у жовтні становила -5,7%.


За оцінками Міністерства праці США, реальна заробітна плата у жовтні була на 0,5% нижчою, ніж у вересні.



Як відреагував ринок?


Інфляція викликала падіння акцій та зростання облігацій.

Міністерство фінансів та ФРС продовжують наголошувати, що інфляція має тимчасовий характер і викликана пов’язаними з пандемією факторами та прогнозують повернення до нормального стану протягом наступного року.

Занадто швидка інфляція може змусити Федеральну резервна система прискорити перехід до жорсткої монетарної політики. Ринок очікує, що у 2022 відсоткову ставку підвищать двічі та втричі, з ймовірністю у 44%, вже у 2023 році.


Виплати по безробіттю


Кількість заявок на виплати допомоги з безробіття трохи знизилася і склала 267 000 — це найнижчий показник за час пандемії, і нижче прогнозованих Dow Jones 269 000.


Загальна кількість одержувачів допомоги впала на 107 095 і досягла 2,56 млн. Для порівняння — рік тому їх було 21,7 млн.


News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Річна інфляція у США досягла максимуму більш ніж за 30 років 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *