Рідкісний скелет молодого тиранозавра, знайдений дітьми у США, покажуть у музеї Денвера

Незвичайна подія сталася влітку 2022 року на теренах Північної Дакоти: під час прогулянки у Бедлендс брати Джессін та Ліам Фішер разом з батьком Семом та кузеном Кайденом Медсеном випадково натрапили на рештки юного тиранозавра Рекса. У вівторок музей природи та науки Денвера оголосив про майбутню виставку цієї унікальної знахідки.

Спантеличений батько звернувся по допомогу до давнього шкільного товариша — палеонтолога Тайлера Лайсона. Отримавши дозвіл на розкопки від Бюро з управління земельними ресурсами, Лайсон, який є куратором палеонтології в музеї, вирушив до Північної Дакоти разом із командою та юними першовідкривачами.

«Спочатку я думав, що це щось більш звичайне, — зізнається Лайсон у відеоінтерв’ю музею, — але коли ми відкопали найважливішу частину — зуби, стало зрозуміло, що трійця юних мисливців за скам’янілостями знайшла дещо справді надзвичайне. Момент, коли ми повідомили всім про знахідку, був просто неймовірним. Адже не щодня знаходиш такого вражаючого динозавра».

За словами Лайсона, рештки молодих тиранозаврів — велика рідкість. Цей екземпляр, якого в музеї прозвали «Підліток-Рекс», є лише четвертим серед подібних знахідок у світі. «Це як спостерігати за оленями чи лосями в національному парку, але ніколи не бачити гірських левів чи вовків. Верховних хижаків просто менше. Тож знайти будь-якого тиранозавра — вже удача, а настільки повний скелет — справжнє диво», — пояснює палеонтолог.

За попередніми оцінками, «Підліток-Рекс» помер у віці 12-14 років і важив близько половини від маси найвідоміших дорослих тиранозаврів.

Юний Джессін, який мріє стати палеонтологом, неабияк втішений своєю знахідкою і сподівається, що вона наблизить його до омріяної професії. Лайсон гаряче підтримує його прагнення.

«Ця подія надзвичайна саме своєю історією відкриття. Подумайте лишень: троє дітлахів шукають скам’янілості у Бедлендс Північної Дакоти та знаходять самого короля динозаврів — тиранозавра Рекса! Це неймовірно зворушлива історія», — підсумовує Лайсон.

Відвідувачі музею зможуть побачити «Підлітка-Рекса» з 21 червня на тимчасовій виставці «Відкриваючи юного тиранозавра». Також у музейному театрі «Інфініті» демонструватимуть документальний фільм про захопливу історію цієї дивовижної знахідки.

Джерело: CBS News

Читати також:

Перше англійське поселення Америки перебуває під загрозою зникнення

Заарештовано мешканців Юти за продаж кісток динозаврів на 1 млн доларів у Китай (+ФОТО)

Американський фермер знайшов на кукурудзяному полі скарб часів Громадянської війни (+Відео)

Світлини з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *