Рим та Париж в Сполучених штатах та інші цікаві карти США

Практично на кожному континенті є місто під назвою Рим і Париж. Не є виключенням і США, де одних топонімів Rome — 13, крім тауншипів.

Топонім Roma – оригінальна назва – можна побачити на картах Еквадору, Індонезії, Швеції, Румунії, Австралії та Лесото (Південна Африка). Немає його лише в Антарктиді. В США налічується не один Рим, а з десяток.

Найбільшим з відомих є місто Рим, округ Флойд, Джорджія, США.

Місто розташоване в передгір’ях Аппалачі, місто Рим є найбільшим міським районом та адміністративним центром округу Флойд, штат Джорджія, розташованого на західному кордоні штату з населенням 96 250 осіб. За переписом 2010 року лише у місті проживало 36 303 особи. Це найбільше місто на північному заході Джорджії та 19-е за величиною місто у штаті.

Місто Рим було побудоване у місці злиття річок Етова та Останаула, що утворюють річку Куса. Через свої стратегічні переваги цей район довгий час був окупований криками, а потім і черокі. Національні лідери, такі як майор Рідж та Джон Росс, проживали тут до переселення індіанців.

Місто розташоване на семи пагорбах, між якими протікають річки, ця особливість надихнула перших європейсько-американських поселенців назвати його на честь Риму, давньої столиці Італії. Поселення розвивалося в довоєнний період як ринок і торгове місто завдяки своєму вигідному розташуванню на річках, якими відправляли багатий регіональний товарний урожай бавовни вниз річкою на ринки узбережжя Мексиканської затоки та експортували за кордон.

При бажанні, можна влаштувати собі автомобільний тур у США не тільки Римом, а й Парижем. До слова, як і Рим — Париж у США не єдине місто з такою назвою.

Найцікавіший в США Париж — місто в окрузі Едгар, штат Іллінойс, за 165 миль (266 км) на південь від Чикаго і за 90 миль (140 км) на захід від Індіанаполіса. Населення за переписом 2020 року становило 8291 осіб. Це адміністративний центр та найбільше місто округу Едгар.

Париж був заснований в 1826 році на землі, пожертвуваній Семюелем Венсом як адміністративний центр округу, і був перетворений на поселення в 1849 році. Місто, швидше за все, отримало свою назву від слова «Париж», вирізаного на стовбурі дуба в центрі міста.

Історія Парижа включає роботу двох братів, Уолтера Бута та Ньютона Бута, як його мерів у середині 1850-х років. Пізніше Ньютон Бут переїхав на захід, до Каліфорнії, де обіймав посади губернатора та сенатора США.

У 1950-х роках Париж став батьківщиною для бейсбольної команди нижчої ліги під назвою Періс Лейкерс. Серед мешканців міста було проведено конкурс із вибору назви для команди. Було обрано виставу Джеймса С. Дікі, «Періс Лейкерс». «Лейкерс» були чемпіонами Середньозахідної ліги 1956 року і входили до складу «Чікаго Кабс».

У Парижі знаходиться школа Святої Марії, католицька школа, де приймають дітей від дошкільного віку до 8-го класу, школа відкрита для всіх релігій світу. St. Mary’s – єдина приватна школа у Парижі, де запроваджено платне навчання.Побачити всі 50 штатів за 160 годин

Якщо плануєте серйозну божевільну літню подорож, ознайомтеся з маршрутом, створеним блогером даних Стівеном фон Ворлі, який починається в Південному Бервіку, штат Мен, і закінчується в Тафті, штат Монтана. Маршрут Fifty, Swiftly, який він створив кілька років тому, описує найшвидший спосіб побачити всі 50 штатів та Вашингтон, округ Колумбія. «Середня швидкість 55 миль на годину з зупинками і ви перетнете кожну частину прилеглих територій США трохи менше ніж за 124 години», — пише фон Ворлі у своєму блозі Data Pointed. Його карта Google охоплює 6813 миль.

Для тих, хто прагне відвідати всі штати слід розпочати мандрівку в штаті Вашингтон, щоб здійснити «триетапну петлю в Гонолулу, Анкоридж і назад», щоб захопити Аляску та Гаваї, додавши 36 годин до подорожі. Разом: 160 годин, щоб відвідати кожен штат. Автомобіль для поїздки, що рекомендується, — не легкий позашляховик, а фургон, бажано вживаний, оснащений ліжком і холодильником, щоб з комфортом пройти Fifty Swiftly.

Інформація: карта Google із напрямками Fifty, маршрут Swiftly.

До уваги читачів інші цікаві карти США, котрі наочно вказують, що відбувається в Америці, і чим живе американське суспільство.

Нащадки яких народів живуть у США

Ця карта показує те, нащадки якихось європейських і не тільки народів переважають у тих чи інших американських штатах. Як видно, Америку зараз населяють переважно нащадки німців, іспанців, британців та африканців.

Друга найпоширеніша мова в Америці

На цій карті вказується друга найпоширеніша мова в кожному штаті після англійської. Але тут треба зробити уточнення — автор карти не враховував іспанську мову.

Найпопулярніші напої

Тут помітно наскільки Coca-Cola популярніша за Pepsi. Майже у всіх штатах окрім Колорадо та Вайомінгу п’ють саме «червоний», а не «синій» напій. Примітно, що у країні Coca-Cola найпопулярніша у молоді, тоді як покоління трохи старше віддає перевагу Pepsi.

На чому їздять американці

Тут все також досить наочно — показані уподобання американців у марках машин. Як видно, майже у всіх штатах лідирує Ford, хоча на узбережжях віддають перевагу «японцям». Що стосується інших американських брендів, то в першу шістку увійшли лише Chevrolet.

Найпопулярніші імена дівчаток

На цій карті представлені найпопулярніші імена, які дають новонародженим дівчаткам в Америці в різних штатах. Як видно, ніякого засилля іноземних імен поки не спостерігається, і все цілком традиційно на кшталт «старої Америки».

Найпопулярніші види спорту

На цій карті помітно, наскільки популярним у США є футбол. Але не треба плутати з нашим футболом, тому що він там називається soccer. Йдеться про американський футбол — той самий, де величезні мужики кидають один одному «диню» і штовхаються на поле. Баскетбол найпопулярніший у двох штатах, тоді як бейсбол з його незрозумілими правилами — всього в одному, Міссісіпі.

Яку музику слухають американці

На карті виділено найпопулярніші жанри музики за штатами. Альтернативний рок, як і звичайний рок, слухають у більшості штатів. Також популярна музика у стилі кантрі. Щодо попмузики, то її найбільше слухають у Каліфорнії та Неваді. Ну, а латино популярна у Флориді та Техасі. Причини — велика кількість мексиканців та кубинців у цих штатах.

Світлини з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *