Последние новости
Робота в США 2023: корисні онлайн-сервіси з пошуку роботи для іммігрантів з України

Зараз мають попит на ринку праці фахівці сфери торгівлі, готельного обслуговування та сфери послуг. Для більшості роботодавців не важливо чи має працівник досвід роботи в галузі і чи є знання англійської мови.

Якщо ви шукаєте роботу в Штатах, гляньте що актуального на дошці оголошень BAZAR.club. Тут ви знайдете актуальні пропозиції від роботодавців, детальний путівник іммігранта BAZAR та корисні поради експертів щодо адаптації в новій країні.

Що потрібно враховувати при пошуку роботи в США.

Рівень володіння англійською

U.S. job boards (портали з питань праці в США) часто публікують пропозиції від роботодавців, яким байдуже, чи знає працівник англійську. Наприклад, щоб працювати нянею або домробітницею, знання мови не є обов’язковим. Робота промоутера, кухонного працівника, складського працівника, мийника чи робітника автомайстерні не потребує цих знань.

Але варто відзначити, що високий рівень англійської відкриває більше можливостей. Наприклад, отримати престижну посаду в американській компанії, яка обіцяє майбутній кар’єрний ріст.

Ліцензії та сертифікати

У Штатах є певні посади, на які можна отримати роботу, лише якщо у вас є професійна ліцензія. До них відносяться спеціалісти салонів краси (перукарі, майстри манікюру, лашмейкери (Lashmaker) – це майстер, який спеціалізується на професійному нарощуванні вій).

Ліцензія свідчить про те, що ви володієте необхідними знаннями та навичками, а також засвідчує, що ви успішно склали іспит. Державний департамент косметології та перукарства (State Department of Cosmetology and Barbering) відповідає за видачу цих спеціальних ліцензій.

Професіонали в інших сферах, наприклад бухгалтери та юристи, також повинні мати ліцензію. Невиконання цього може призвести до штрафу в розмірі від 500 до 5000 доларів США (за порушення).

Ліцензія не є обов’язковою опцією при пошуку роботи. Однак у потенційного працівника буде більше варіантів роботи, якщо вона є. Наприклад, американські роботодавці вимагають державну ліцензію HHA (HHA license), коли наймають доглядальницю. Це не стосується робіт в україномовних та російськомовних роботодавців.

Отримати дозвіл на роботу!

Дозвіл на роботу – це документ, за допомогою якого можна отримати номер соціального страхування. Виглядає як пластикова картка і діє 12 місяців.

Особи, які можуть отримати дозвіл на роботу:

  • Студенти, які є громадянами інших країн і планують проходити стажування в Америці.
  • Особи, які мають статус біженця.
  • Діти та дружини працівників дипломатичних представництв.
  • Іноземні резиденти, які перебувають у країні за сімейною або робочою візою.
  • Іммігранти, які подають заяву на постійне проживання в Америці.

Шляхи пошуку роботи для українських іммігрантів

Найпростіший і найшвидший пошук роботи є в Інтернеті, на сайтах безплатних оголошень у США. Використовуйте те, що вам зручно: американські сайти вакансій для україномовних/російськомовних або англомовні сайти вакансій. Пропонуємо дізнатися про кожну з них докладніше.

BAZAR.club — одна з відомих і всебічно корисних платформ оголошень США, містить найактуальнішу інформацію для іммігрантів. Багато вакансій, порад щодо пошуку роботи, оголошень орендодавців, інформації про заклади громадського харчування, аптеки та салони краси – усе це доступно на BAZAR.club. Ви також можете використовувати англомовні платформи. Встановіть правильний фільтр – «Українська» чи «Російська», щоб побачити вакансії для україномовних/російськомовних українців.

Серед інших платформ можна виділити:

  • indeed.com: корисний сервіс пошуку роботи, який надає огляди компаній і рівні зарплат у різних галузях.
  • CareerCast: сайт, який показує спеціальні вакансії за заданими місцями та ключовими словами.
  • Wellfound: ресурс з безліччю вакансій, в тому числі для тих, хто хоче працювати поза офісом.

Інший варіант – пошук в автономному режимі. Отже, побачивши оголошення на дверях чи вікні закладу/офісу, ви можете особисто завітати туди та дізнатися про роботу, яка вас цікавить від адміністратора закладу.

В США є подібні платформи не лише англійською, а й українською мовою. До таких належить, наприклад, проєкт Ukrainian USA & Canada, створений українцями для українців для забезпечення потреб діаспори в США.

Одна з функцій цього сайту – це зручна дошка оголошень, де постійно оновлюється перелік актуальних та правдивих вакансій. Тут користувач може: переглянути всі наявні вакансії, їх опис, оплату, вимоги до кандидатів та умови праці, що їх пропонує роботодавець; відфільтрувати вакансії за сферами діяльності, розмістити власне оголошення, описати свою освіту, досвід, знання та вміння, а також ту роботу, яку ви хотіли б виконувати.

Остання функція особливо цікава, тому що роботодавці також регулярно переглядають подібні платформи й підбирають персонал з їх допомогою. Таким чином, поки ви шукаєте роботу, роботодавець сам може зацікавитись вами за таким оголошенням і призначити співбесіду. Сайт Ukrainian USA & Canada містить окремий розділ з вакансіями для водіїв. Якщо вас цікавить робота водієм, то тут ви знайдете всю необхідну інформацію. Українці часто шукають роботу в США саме тут й успішно знаходять її.

Як новому іммігранту знайти роботу в Штатах?

Слід розпочати пошук попередньо дізнавшись свій рівень англійської мови та оформивши всі свої ліцензії та дозволи. Тоді весь процес займе набагато менше часу і сил. Використовуйте відомі, перевірені платформи для вибору вакансій. Це можуть бути портали оголошень, адаптовані для україномовних та російськомовних шукачів роботи, або англомовні сайти з працевлаштування.

Читати також:

Корисні онлайн-сервіси у США: медична допомога, робота та житло

Amazon, Hilton та Starbucks працевлаштують і допоможуть отримати громадянство тисячам українців у ЄС та США

Twitter платитиме користувачам за контент

Штучний інтелект може замінити 300 млн робочих місць у США та ЄС

Названо 10 найкращих місць для роботи в США у 2023 році

Що робити далі в США, якщо ви приїхали за програмою Uniting for Ukraine

Як знайти українцям роботу в США: Нью-Йорк, Маямі, Аляска, Лос-Анджелес

Як оформити дитину до школи одразу по приїзду до США: приклад Каліфорнії

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Робота в США 2023: корисні онлайн-сервіси з пошуку роботи для іммігрантів з України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *