Суд у Бостоні засудив росіянина Владислава Клюшина та чотирьох його спільників на дев’ять років позбавлення волі у справі про кіберзлочини.
Про це повідомляє Reuters.
Клюшина звинуватили в тому, що він та четверо його спільників зламали мережі Donnelley Financial Solutions (DFIN.N) та Toppan Merrill, які допомагають американським компаніям подавати документи регуляторам. Таким чином Клюшин, за даними американського слідства, зміг отримати секретну інформацію про компанії, що використовується для торгівлі, що дозволило йому та його спільникам збільшити інвестиції більш ніж у 10 разів.
42-річного бізнесмена, компанія якого раніше розробила для російської влади систему моніторингу ЗМІ та соцмереж, у лютому суд визнав винним у злочинній змові, шахрайстві із застосуванням електронних засобів та шахрайстві з цінними паперами. Саму промову, однак, оголосили лише сьогодні. Прокурор вимагав йому 14 років позбавлення волі.
Суддя Патті Саріс заявила, що три роки, про які запитує захист, не враховують необхідність створити фактор «стримування», який відклякнув би потенційних наслідувачів. При цьому вона визнала наявність пом’якшувальних обставин, якими стала відсутність кримінального минулого та активна участь у благодійній діяльності у підсудного.
Росіянин завдяки схемі незаконної торгівлі акціями з використанням злому чужих комп’ютерів заробив прибуток у розмірі $82 млн. Викрадена інформація дозволяла Клюшину та його спільникам заздалегідь дізнаватися, якими будуть фінансові показники компаній. Серед компаній, чиї дані потрапили до Клюшина, називали Tesla, Capstead Mortgage, SS&C Technologies, Nevro. За підрахунками прокурорів, за допомогою викраденої інформації Клюшин інвестував $2 млн, а отримав майже $21 млн, а вся група перетворила $9 млн майже на $90 млн.
Клюшин – власник компанії «М13», яка розробила систему моніторингу блогів та ЗМІ «Катюша», якою користуються адміністрація президента Росії та Міністерство оборони. Росіянина заарештували у березні 2021 року у швейцарському кантоні Валі. У квітні його видачі запросило американське консульство у Берні. Він був екстрадований до США, попри те, що Генпрокуратура Росії також просила про його видачу (російська влада нерідко порушує кримінальні справи проти росіян, екстрадиції яких вимагають США, щоб перешкодити цій екстрадиції).
Агентство Bloomberg також повідомляло, що Клюшин має інформацію про злом серверів Демократичної партії групою хакерів з російської військової розвідки.
Крім 42-річного Клюшина, обвинуваченими у справі проходять ще четверо росіян. Одного з них – Івана Єрмакова – Мінфін США називає колишнім співробітником ГРУ. У 2018 році його звинуватили у причетності до втручання у вибори у Сполучених Штатах.
Клюшин – єдиний заарештований і єдиний, хто постав перед судом. Reuters зазначає, що він один із найбільш «статусних» росіян, які перебувають під вартою в США. Його ім’я називалося серед можливих кандидатів на обмін ув’язненими між США та Росією.
Звинувачення у справі про кіберзлочини та шахрайство в США також висунули росіянам Івану Єрмакову, Миколі Румянцеву, Михайлу Ірзаку та Ігорю Сладкову, проте всі вони перебувають на волі. Єрмаков та Румянцев також працювали в «М13». Уряд США вважає Єрмакова колишнім офіцером ГРУ Росії та пов’язує його з групою хакерів Fancy Bear.
Клюшин відмовився визнати себе винним, не став виступати на засіданні суду і, як повідомляли раніше російські дипломати, не пішов на угоду зі слідством.
У 2020 році Володимир Путін нагородив Клюшина орденом Пошани. Bloomberg також писав, що бізнесмена нібито планували обміняти на американських в’язнів разом з Віктором Бутом, звинуваченим у США у торгівлі зброєю. Також Клюшина пов’язували із політичним телеграм-каналом «Незигар».
Росіянин своєї провини не визнав. Очікується, що Клюшин оскаржуватиме вирок.
Читати також:
США звинувачують українця в масштабній кібератаці, збитки оцінують у $2,3 млн
Суд присяжних у Массачусетсі визнав винним російського бізнесмена, пов’язаного з Кремлем
Американська компанія охорони здоров’я CHS повідомила про витік даних майже мільйона пацієнтів
В США за винагороду 10 мільйонів доларів розшукують групу російських хакерів
Китайські хакери вкрали в американців десятки мільйонів доларів коронавірусної допомоги
Світлини з відкритих джерел
1 thought на “Російського кіберзлочинця засудили до 9 років ув’язнення в США”