Розслідування військових злочинів в Україні очолить легендарний мисливець за нацистами із США

США створили групу для розслідування воєнних злочинів в Україні. Її очолив відомий мисливець за нацистами.

Генеральний прокурор США Меррік Гарланд оголосив про створення групи з розслідування військових злочинів під час своєї неоголошеної поїздки до України у вівторок, 21 червня.

Про це повідомляє CNN.

Група працюватиме над виявленням та притягненням до відповідальності всіх, хто вчинив військові злочини в Україні. Групу, за словами Гарланда, очолить найвідоміший у Мін’юсті США мисливець за нацистами Елі Розенбаум, і вона складатиметься з експертів із розслідувань, пов’язаних із порушеннями прав людини та військовими злочинами.

Розенбаум 36 років працює в Мін’юсті США і раніше обіймав посаду директора зі стратегії та політики у сфері забезпечення дотримання прав людини. Він допоміг міністерству у понад 100-а випадках позбавлення громадянства обвинувачених нацистів або депортування їх. Найвідомішою його справою було викриття колишнього президента Австрії Курта Вальдхайма у співучасті у нацистських злочинах у Югославії.

Гарланд також повідомив, що Міністерство юстиції США направить трьох прокурорів для консультування України, а також країн Європи та Близького Сходу у боротьбі зі спробами Росії ухилитися від глобальних санкцій.

«Сполучені Штати посилають безпомилковий сигнал, що сховатися ніде. Ми та наші партнери використовуватимемо всі доступні засоби, щоб переконатися, що винних у цих злочинах буде притягнуто до відповідальності», — сказав Гарланд.


З архіву

Елі М. Розенбаум (народився 8 травня 1955-го) – американець єврейського походження, колишній директор Управління спеціальних розслідувань Міністерства юстиції США, яке насамперед відповідало за виявлення, денатуралізацію та депортацію нацистських військових злочинців. Наразі він є директором зі стратегії та політики забезпечення дотримання прав людини у новому відділі Мін’юсту. Його називають «легендарним мисливцем за нацистами». Успіхи Розенбаума відзначали багато правозахисних організацій, зокрема Центр Симона Візенталя.Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *