Американська розвідка не має у своєму розпорядженні доказів і даних про те, що причиною пандемії COVID-19 став інцидент в Уханьському інституті вірусології в Китаї.
Про це йдеться в опублікованій доповіді американських спецслужб, переданій в п’ятницю Конгресу США.
У документі йдеться, що немає прямих свідчень того, що поширення вірусу та пандемію спровокували будь-які дії персоналу Уханьського інституту вірусології в Китаї.
«Ми, як і раніше, не маємо прямих свідчень того, що дослідження Уханьського інституту вірусології до пандемії включали вірус SARS-CoV-2, а також не має жодних прямих свідченнь того, що мав місце якийсь конкретний інцидент, який був пов’язаний з персоналом інституту та який міг призвести до пандемії», — наголошується в документі.
У звіті обсягом чотири сторінки також наголошується, що «за оцінкою всіх відомств розвідувальної спільноти США, «SARS-CoV-2 не був розроблений як біологічна зброя».
«В Уханьському інституті займалися генною інженерією, але немає вказівок на використання в експериментах SARS-CoV-2», – уточнюють спеціальні американські служби.
«Національна рада з розвідки та чотири інші відомства розвідувальної спільноти вважають, що первісне зараження людини SARS-CoV-2, швидше за все, було викликане природною передачею від зараженої тварини, яка була переносником SARS-CoV-2 або близького до нього попередника — вірусу, який, ймовірно, більш ніж на 99% схожий на SARS-CoV-2», — повідомляється в доповіді.
«Міністерство енергетики та Федеральне бюро розслідувань США в свою чергу дотримуються версії лабораторного витоку вірусу. Центральне розвідувальне управління США і ще одне відомство, як і раніше, не в змозі встановити точне походження пандемії COVID-19. За оцінкою багатьох відомств розвідувальної спільноти, SARS-CoV-2 не був створеним за допомогою методів генетичної інженерії», — констатують автори документа.
У доповіді підсумовується, що «попри велику роботу», розвідка так не змогла виявити 100% походження пандемії. Спецслужби не змогли ні виключити, ні підтвердити, що вірус поширився з лабораторії Вухань.
«Ми, як і раніше, не маємо жодних прямих свідченнь того, що стався якийсь конкретний інцидент, який міг призвести до пандемії в світі», — сказано в розсекреченій версії документа. Там назвали непереконливими повідомлення про те, що кілька співробітників лабораторії у Вухані захворіли на коронавірус наприкінці 2019 року, оскільки деякі симптоми не відповідали симптомам COVID-19.
У доповіді також наголошується, що американська розвідка не може визначити причину початку пандемії, оскільки гіпотези — природного та лабораторного походження — «спираються на суттєві припущення чи стикаються з проблемами, пов’язаними із суперечливими даними».
Як нагадує Sky News, доповідь була представлена у зв’язку з тим, що в березні президент США Джо Байден підписав ухвалений конгресом законопроєкт, який дав розвідці 90 днів, щоб розсекретити дані про походження нового коронавірусу.
Буквально днями британський таблоїд The Sun повідомив про виявлення «нульового» пацієнта, з якого нібито розпочалася пандемія коронавірусу. За даними видання, ним виявився провідний учений-вірусолог із лабораторії в Вухань Бен Ху.
Посилаючись на певний звіт американських дослідників, The Sun стверджує, що Бен Ху разом із двома колегами Пін Ю та Янь Чжу проводив досліди з вивчення коронавірусу, а саме щодо посилення його властивостей. Через деякий час Бен Ху захворів і був госпіталізований із симптомами, які пізніше стали відомі усьому світу, як ознаки COVID-19. Потім до Ху у лікарні приєдналися і його колеги. І все це нібито сталося за кілька тижнів до офіційного оголошення про спалах нового захворювання. При цьому у китайських звітах прізвища Ху, Ю та Чжу не фігурували.
Читати також:
Як коронавірус вплинув на світовий фармацевтичний ринок
Світова економіка після пандемії COVID-19: поточний стан та перспективи
Випадки народження дітей із патологіями мозку через коронавірус виявили в США
Влада США з 12 травня скасує обов’язкову вакцинацію від Covid-19 для в’їзду в країну
Гейтс інвестує $5 млн в експериментальне лікування для ВІЛ-інфікованих осіб
США дефіцит антибіотиків і дитячих ліків
Pfizer купує виробника ліків проти раку Seagen за $43 млрд.
Світлина з відкритих джерел
2 thoughts on “Розвідка США не знайшла доказів планового поширення коронавірусу з китайської лабораторії”