
Потужний зимовий шторм, що охопив східну частину Сполучених Штатів, призвів до загибелі щонайменше дванадцятьох людей. Найбільше постраждав штат Кентуккі, де внаслідок раптових повеней загинуло одинадцять осіб, зокрема жінка з семирічною дитиною.
Губернатор Кентуккі Енді Бешир повідомив про масштаби трагедії під час екстреного брифінгу. За його словами, рятувальникам вдалося евакуювати понад тисячу людей із затоплених територій. Хоча рівень води в більшості районів стабілізувався, рятувальні операції тривають.
Arctic air will bring record-breaking cold to the Central U.S. this week, with dangerous wind chills as low as -60°F. Heavy snow is expected from Kansas to Missouri on Tue, with snow and ice impacting North Carolina and southeastern Virginia on Wed. pic.twitter.com/B9ChJ54t4k
— NWS Weather Prediction Center (@NWSWPC) February 17, 2025
«Ми зіткнулися з однією з наймасштабніших повеней в історії штату. Ситуація ускладнюється тим, що це відбувається на тлі серії снігових буревіїв. Щойно нам здається, що ми бачили все можливе, природа демонструє нові виклики», – наголосив Бешир.
Національна метеорологічна служба США попереджає про подальше погіршення погодних умов до четверга включно. Синоптики прогнозують переміщення потужного снігопаду з північних Скелястих гір до центральних рівнин, що може суттєво ускладнити ліквідацію наслідків повені. За оцінками фахівців, це вже десятий і найпотужніший полярний вихор цього сезону.
"Currently, we have 11 fatalities at this event, but what's different about it is it hit the whole state."
Kentucky @GovAndyBeshear tells me that since he's been in the position (5.5 years), there have been 13 federal declarations of disaster. The worst flooding event was in… pic.twitter.com/LmQ5HjcfGZ
— Pamela Brown (@PamelaBrownCNN) February 17, 2025
Президент США підписав указ про оголошення режиму надзвичайної ситуації в Кентуккі, що дозволило залучити Федеральне агентство з надзвичайних ситуацій (FEMA) до координації рятувальних робіт та надання допомоги постраждалим регіонам.
«Нашим головним пріоритетом зараз є забезпечення безпечного притулку для тих, хто втратив домівки через повінь. Особливо важливо це з огляду на прогнозоване похолодання», – підкреслив губернатор Бешир, закликаючи місцевих жителів залишатися вдома та не наражатися на небезпеку.
Варто зазначити, що стихійні лиха в США набувають дедалі загрозливішого характеру. Лише місяць тому Лос-Анджелес, який постраждав від масштабних пожеж, зіткнувся з новими викликами – зсувами та повенями внаслідок проливних дощів. Збитки від пожеж перевищили руйнування, спричинені ураганом «Хелен» та пожежами на Гаваях.
Читати також:
116 загиблих та мільярдні збитки: наслідки нищівного урагану «Гелен» у США
Ураган «Деббі» обрушився на Флориду: загроза катастрофічних повеней
Світлина з відкритих джерел