Руйнівні торнадо спустошили містечко в Айові, загинуло 5 людей

Потужні торнадо завдали удару по Середньому Заходу США, забравши життя як мінімум 5 людей та поранивши десятки інших. Найбільшої руйнації зазнало містечко Грінфілд у штаті Айова, де була знищена значна частина будівель та інфраструктури.

Стихія не оминула й сусідні штати. У Небрасці зливи, шквальний вітер та град завбільшки з бейсбольні м’ячі завдали серйозних руйнувань, зокрема у місті Юма потік води й криги перетворив вулиці на ріки. Метеорологи попереджали про надзвичайно небезпечні умови, проте масштаби лиха виявилися трагічними.

Торнадо у Грінфілді залишило по собі картину повного спустошення. Від будинків та бізнесів залишилися лише уламки, авто були розкидані наче іграшки, дерева позбавлені гілок та листя. Місцеві жителі діставали речі з-під завалів та допомагали одне одному. Пошуково-рятувальна операція тривала, аби переконатися, що всіх постраждалих евакуйовано.

Губернатор Кім Рейнолдс назвала ситуацію «трагічною» та «нелюдською», оголосивши надзвичайний стан у 15 округах штату. Місцева лікарня у Грінфілді також серйозно постраждала. На вітровій електростанції поблизу міста торнадо знищило 5 вітряків, один з яких спалахнув вогнем.

Метеорологи застерігали, що ситуація може погіршитися, оскільки умови сприяли виникненню нових руйнівних торнадо у регіоні. Попри евакуацію, постраждали сотні будинків, а тисячі споживачів залишилися без електрики.

Жителі Середнього Заходу, вже травмовані недавніми стихійними лихами, тепер мають відновлюватися після чергового спустошливого удару природної стихії. Міжнародні організації та уряд США готові надавати допомогу на відбудову пошкоджених районів.

Джерело: CBS News

Читати також:

Смертоносні торнадо в США: четверо загиблих в Оклахомі

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *