Що пишуть світові ЗМІ про переговори України та США у Саудівській Аравії?

У Саудівській Аравії завершилися дев’ятигодинні переговори між делегаціями України та США, на яких було досягнуто важливих домовленостей. Головний підсумок зустрічі – Україна підтримала американську пропозицію щодо 30-денного припинення вогню на всій лінії фронту.

Ключові результати переговорів

Українська сторона висловила згоду з ініціативою США про місячне перемир’я з можливістю подальшого продовження за умови взаємного дотримання домовленостей Росією. Вашингтон, зі свого боку, скасував паузу в наданні розвідувальних даних та відновив безпекову допомогу Україні.

Під час зустрічі також обговорили гуманітарні питання, зокрема обмін полоненими, звільнення цивільних осіб та повернення примусово депортованих українських дітей. Сторони домовилися терміново розпочати переговорний процес для досягнення сталого миру, який гарантуватиме довгострокову безпеку України.

Президент Володимир Зеленський прокоментував підсумки переговорів: «Американська сторона запропонувала зробити перший крок і на 30 днів встановити повне припинення вогню – не лише ракет, дронів та бомб, не лише у Чорному морі, а й по всій лінії фронту. Україна сприймає цю пропозицію позитивно. Ми готові зробити такий крок. Сполучені Штати мають переконати Росію зробити це також».

Реакція світових медіа

Західні ЗМІ пильно стежать за розвитком подій. Британський The Economist вважає, що згода України на перемир’я забезпечила відновлення американської підтримки, зокрема постачання зброї та розвідданих.

CNN висловлює сумніви щодо успішності повного місячного припинення вогню вздовж усієї лінії зіткнення, зазначаючи, що навіть незначний інцидент може спричинити перестрілку й зірвати перемир’я.

Reuters підтверджує, що США погодилися відновити військову допомогу та розвідувальну підтримку після заяви Києва про готовність підтримати американську ініціативу.

The Washington Post наголошує на важливості переговорів для відновлення відносин між Вашингтоном і Києвом, особливо після попередніх непростих зустрічей президента Трампа та Зеленського.

Агентство Associated Press пише, що переговори, які тривали майже 8 годин, зупинили зараз ворожість між Дональдом Трампом і Володимиром Зеленським, яка вибухнула після невдалих переговорів в Овальному кабінеті Білого дому.

Як повідомляє Politico, під час переговорів не обговорювалися територіальні поступки з боку України, незважаючи на попередні заяви держсекретаря США Марко Рубіо про необхідність таких кроків для досягнення миру.

Подальші кроки

Президент США Дональд Трамп анонсував, що найближчим часом відбудуться переговори між делегаціями США та Росії щодо цієї ініціативи. «Сподіваємося, що Росія погодиться на припинення вогню», – заявив він. Також стало відомо, що 14 березня відбудеться телефонна розмова між президентами США та Росії.

Прес-секретар Держдепартаменту США Теммі Брюс оптимістично оцінила перспективи переговорів, назвавши їх «днем, який може багато важити для людей у всьому світі».

Прес-секретар Білого дому Керолайн Левітт заявила на брифінгу, що незабаром буде опублікована заява про зустріч у Саудівській Аравії. «Можу запевнити, що ми отримали позитивні новини, зустріч була продуктивною», — запевнила вона.

Додатково лідери двох країн домовилися про укладання угоди щодо розробки критичних мінеральних ресурсів України «для зміцнення її економіки та забезпечення процвітання й безпеки».

Найближчими днями світ очікує на реакцію Кремля щодо запропонованого перемир’я, яке може стати першим кроком до деескалації тривалої кровопролитної війни та зупинення агресії РФ.

Читати також:

Американо-українські переговори завершилися: чи виживе Україна у баталіях між США та Росією?

Трамп вимагає більше ніж просто угоду про рідкоземельні метали для відновлення допомоги та розвідданих Україні

Світлина з відкритих джерел



News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *