Щодня від вогнепальної зброї у США гинуть близько 60 осіб

На початку тижня у США сталася серія терактів із застосуванням вогнепальної зброї.

У Нью-Йорку під час години пік чорношкірий чоловік відкрив прицільний вогонь по пасажирах в метро. Він зробив 33 постріли та поранив 10 людей. 62-річного підозрюваного затримали. Затриманому пред’явлено оголошення у тероризмі.

Стріляли по людях цього тижня не лише у Нью-Йорку. Десятки людей було поранено внаслідок інцидентів у Південній Кароліні (стрілянина сталася в торговому центрі, в результаті чого 10 осіб отримали вогнепальні поранення середньої важкості, а ще 2 – важкі травми). Як повідомив у суботу, 16 квітня, начальник поліції Колумбії Вільям Холбрук, затримано трьох осіб з вогнепальною зброєю, як мінімум один з яких відкрив стрілянину). Інциденти зі стрільбою відбулися й в Айові, Каліфорнії та інших штатах.

Але саме після того, що сталося в найбільшому місті США в адміністрації Байдена, знову заговорили про посилення контролю над обігом зброї.

Страшна статистика зі Сполучених Штатів: щодня від вогнепальної зброї там гинуть близько 60 людей

Це не рахуючи самогубств із застосуваням зброї. За даними незалежної організації світового огляду населення, США є абсолютним лідером за кількістю зброї в руках цивільних: 120 одиниць на 100 осіб. Лише минулого року американцям офіційно продали 19 млн пістолетів, автоматів та рушниць. Усього в країні на руках налічується понад 400 млн одиниць зброї.

Річард Часді, професор Університету Джорджа Вашингтона говорить: «Боротьба із поширенням вогнепальної зброї – складне питання. Важливо звертати увагу на глибші соціальні, економічні та політичні причини, що призводять до злочинності. Після нещодавнього випадку у нью-йоркському метро президент Джо Байден оголосив про посилення контролю за незареєстрованими пістолетами. Мова йде про несерійну і не зареєстровану вогнепальну зброю, деталі (комплектуючі — авт.) якої можна купити в Інтернеті та самостійно зібрати вдома. Подібні заходи Байден планував ще рік тому на початку свого президентського терміну».

Джо Байден, президент США сказав: «Національна стрілецька асоціація назвала ініціативу, яку я маю намір реалізувати, екстремальною. Але дозвольте мені запитати вас: чи є екстремальним захід захисту поліцейських та дітей? Злочинець, терорист, домашній ґвалтівник може отримати доступ до цієї зброї. Покупці не повинні проходити перевірку біографічних даних, тому що зброя не має серійних номерів? Федеральне агентство Міністерства юстиції заявляє, що їм вдалося відстежити менше ніж 1% від незареєстрованої зброї, про яку повідомили правоохоронні органи».

Минулого року правоохоронці під час розслідувань кримінальних справ виявили близько 20 тисяч таких пристроїв, мова про зібрану вдома саморобну зброю. За останні роки цю зброю стали знаходити у 10 разів частіше.

Самі американці кардинальних змін найближчим часом не чекають (слова пересічних американців з коментарів, соцмережі):

— Я думаю, що буде все гірше та гірше. Хоч би що говорили по телевізору, ситуація не покращується. На руках у людей багато зброї.
— Я не знаю, як держава може розв’язати цю проблему. Я все одно продовжуватиму їздити на метро. Пильність — це те, без чого неможливо уявити життя в Нью-Йорку.


Утім, у деяких штатах ситуація протилежна. Днями у Джорджії набув чинності закон, що дозволяє носити зброю у громадських місцях, у тому числі у релігійних та освітніх установах.

Браян Кемп, губернатор штату Джорджія говорить:

«Цей закон буде гарантом того, що законослухняні жителі штату, ваші сім’ї, зможуть захищати себе. Конституція дозволяє нам самозахист. До врегулювання ситуації зі зброєю у Штатах причетні багато президентів: від Рузвельта до Обами. Але проблему досі не вирішено. Сам Байден, бувши сенатором у 90-ті роки, відіграв головну роль у прийнятті закону, який забороняв обіг багатьох видів зброї. Але термін документа закінчився 2004-го. Продовжити обмеження не вдалося: республіканці, які традиційно за володіння, виступили проти закону. У деяких американських штатах вогнепальну зброю можуть купити люди, які досягли 18 років, в інших – придбати пістолет чи автомат можливо, навіть якщо у вас кримінальне минуле. Конституцією США гарантовано право американців на володіння зброєю».



Світлина: ілюстративне фото з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Щодня від вогнепальної зброї у США гинуть близько 60 осіб

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *