Шпагу та п’ять видів вогнепальної зброї Наполеона продали у США за 2,87 млн доларів

Шпага і набір з п’яти видів вогнепальної зброї, що належали французькому імператору Наполеону I Бонапарту (1769-1821), були продані анонімному покупцеві на аукціоні в США за $2,87 млн.

Про це в середу, 8 грудня повідомиляє Agence France-Presse.

«Покупець спорядження Наполеона забирає додому дуже рідкісну частину історії», — сказав президент аукціонного будинку Кевін Хоган.

Лот із шести предметів, що складається з п’яти одиниць вогнепальної зброї з вишуканим гравіюванням та рельєфним різьбленням, а також позолоченої шпаги роботи Ніколя-Ноеля Буте, директора Версальського державного збройового заводу, спочатку оцінювався у $1,5-3,5 млн.

Шпага, подарована Бонапарту Директорією Французької республіки у 1797 році, була при ньому під час перевороту 18 брюмерів (9 листопада) 1799 року, після якого Наполеон став першим консулом Франції.

Вважається, що після того, як Наполеон отримав титул імператора, шпага була подарована генералу Жану Андошу Жюно, чия дружина змушена згодом була продати зброю. За даними аукціонного будинку, останнім власником шпаги був колекціонер із США.

У вівторок, дві діадеми початку 19 століття, що належали дружині Наполеона Бонапарта Жозефіні де Богарне (1763-1814), пішли з молотка за $760 тис. під час торгів у Лондоні.


Як зазначає британський історик прикрас Діана Скарісбрик, однозначно підтвердити факт приналежності коштовностей дружині французького імператора важко, оскільки на сьогодні не збереглося вичерпних каталогів прикрас Жозефіни.
Світлина: Pic credit Twitter @RIAuction

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *