Шторм у Техасі: сотні тисяч будинків залишилися без світла

Потужний циклон, який обрушився на штат Техас минулого тижня, завдав чималої шкоди енергетичній інфраструктурі регіону. Через пошкодження ліній електропередач понад 226 тисяч домогосподарств усе ще не мають електропостачання.

Найбільше постраждав від стихії Х’юстон – четверте за чисельністю населення місто США. 16 травня місто накрив руйнівний шторм з ураганними поривами вітру. Його пориви сягали такої сили, що вибивали вікна у висотних будівлях. Близько 800 тисяч мешканців Х’юстона залишилися без електрики, коли більша частина міста поринула в темряву.

Трагічним наслідком стихійного лиха стала загибель щонайменше чотирьох осіб. За даними рятувальників, вони стали жертвами падіння дерев, повалених потужним вітром.

Найбільша в регіоні енергетична компанія CenterPoint Energy зазнала найсерйознішого удару – близько 224 тисяч її клієнтів у Х’юстоні залишилися відключеними від електромережі. За інформацією сайту PowerOutage.us, який відстежує масштаби знеструмлення, CenterPoint Energy поставила амбітну мету відновити енергопостачання до 22 травня.

Проте досвідчені техасці добре пам’ятають жахливі події лютого 2021 року, коли через екстремальні морози знеструмлення у штаті тривало тижнями. Аварії на енергетичних об’єктах призвели до загибелі сотень людей та збитків на мільярди доларів. Тож місцеві мешканці із тривогою спостерігають за роботами з відновлення електропостачання після чергової стихії.

Метеорологи застерігають, що нинішній сезон буревіїв в Техасі може виявитися одним з найактивніших за останні роки. Це ставить під загрозу і без того підупалу енергетичну систему штату, яка не впоралася з випробуваннями під час лютневих морозів 2021-го. Відтак місцевим чиновникам та енергетикам доведеться викластися на повну, аби запобігти повторенню тодішнього колапсу.

Джерело: VOA, poweroutage.us

Читати також:

Техас продовжує боротися з найбільшими лісовими пожежами у своїй історії

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *