Штучний інтелект дозволить мільйонам працівників перейти на чотириденний тиждень

Прогнозоване зростання продуктивності праці рахунок впровадження ШІ може призвести до скорочення робочого тижня з 40 до 32 годин.

Впровадження штучного інтелекту в робочі процеси сприятиме впровадженню чотириденного робочого тижня майже для третини працівників до 2033 року», — повідомляє The Guardian.

У дослідженні аналітичного центру Autonomy говориться, що прогнозоване зростання продуктивності праці шляхом впровадження штучного інтелекту може призвести до скорочення робочого тижня з 40 до 32 годин для 28% працівників – 8,8 млн осіб у Великій Британії та 35 млн осіб у США – за збереження рівня оплати праці та продуктивності.

«Занадто багато досліджень, присвячених ШІ, зосереджені виключно на прибутковості або апокаліпсисі робочих місць. Це дослідження намагається показати, що якщо розгорнути технологію на повну силу, але при цьому скоригувати її призначення, то вона може не лише покращити робочі процеси, а й підвищити баланс між роботою та особистим життям», – сказав директор з досліджень компанії Autonomy Вілл Стронж.

Згідно з результатами дослідження, цього можна досягти шляхом використання на робочих місцях великих мовних моделей, таких як ChatGPT, для доповнення функцій працівників та створення більшої кількості вільного часу. На думку Autonomy, подібна політика могла б також допомогти уникнути масового безробіття та знизити рівень психічних та фізичних захворювань серед працівників.

Штучний інтелект як головний драйвер ралі акцій США


Основною рушійною силою на американських фондових ринках цього року стали не рішення Федеральної резервної системи, а штучний інтелект, — підрахувала дослідницька компанія DataTrek Research. Наступного року при переході ШІ від «фази ентузіазму» до «фази індустріального розгортання» його вплив на біржу може посилитися, — вважають аналітики.



Деталі

Штучний інтелект цього року зробив найбільший вплив на фондові ринки в США та світі, — вважає DataTrek Research. Хоча зростання з початку року показали всі три основні фондові індекси США, промисловий індекс Доу-Джонса зріс лише на 5,4%, тоді як технологічний Nasdaq Composite злетів на 34,9%.

Ралі було здебільшого викликано кількома технологічними акціями з високою капіталізацією, — стверджує співзасновник DataTrek Ніколас Колас. Американський індекс S&P 500 зріс із початку року на 17,5%. Але зростання індексу склало б 118%, якби до нього входили лише акції «Чудової сімки»: Alphabet, Amazon, Apple, Meta, Microsoft, Nvidia та Tesla, написав Колас у замітці для передплатників. З початку року прибутковість акцій Apple склала 46%, Microsoft і Alphabet – понад 55%, Amazon – 70%, Tesla – майже 90%, Meta – близько 178%, Nvidia – 238%, перераховано у дослідженні.

Ці сім компаній, поряд з тайванським виробником чіпів Taiwan Semi (TSMC), німецьким розробником програмного забезпечення SAP та нідерландським виробником літографічного обладнання для мікроелектронної промисловості ASML забезпечили 87% зростання індексу MSCI World цього року, який включає більш ніж 2,3 тис. акцій.

«На тлі загалом незмінних цін на акції цього року великі технологічні компанії США та світу виросли, тому що генеративний AI був справді «новим нововведенням», – зазначив Колас. За його словами, акції невеликих технологічних компаній цього року демонстрували мляву динаміку – прибуток залишався стабільним, а відсоткові ставки були набагато вищими, ніж рік тому.



Контекст

Після проривного року в галузі генеративного штучного інтелекту інвестори шукають ознаки того, що нові інструменти та методи глибокого навчання проникають у велику кількість галузей, — зазначає Goldman Sachs. За даними Goldman Sachs Asset Management, перехід від «фази ентузіазму» до «фази розгортання» продовжиться у 2024 році, що зрештою допоможе підвищити глобальну продуктивність. У прогнозі Goldman Sachs на 2024 рік йдеться, що в центрі уваги інвесторів будуть виробники напівпровідників і компанії, що випускають обладнання для їх виробництва – апаратну базу для штучного інтелекту.

Охорона здоров’я – ще одна галузь, за якою варто стежити. «Ми бачимо деякі з найбільш привабливих інвестиційних можливостей, пов’язаних зі штучним інтелектом, у розробці ліків для точної медицини, технологічних процедур та цифрової охорони здоров’я«, — пише Goldman Sachs.

Goldman Sachs вважає, що інтеграція інструментів штучного інтелекту в економічне та соціальне життя здатна збільшити продуктивність праці на 1,5 відсотка, а світовий ВВП – на 7% ($7 трлн) протягом 10 років.

За даними липневого опитування Markets Live Pulse, які  наводив Fortune, 77% респондентів планували або збільшили свою частку в акціях технологічних компаній або зберегли її стабільною. Лише менш як 10% опитаних заявляли, що бульбашка в секторі лусне найближчим часом.



Читати також:

Штучний інтелект може замінити 300 млн робочих місць у США та ЄС

Штучний інтелект лікуватиме американців замість лікарів?

Глави техкомпаній розробляють захист від ризиків, пов’язаних зі штучним інтелектом

ChatGPT встановив правильний діагноз дитині зі США замість лікарів

Федеральна торгова комісія США: будьте обережні з тим, що пишете ChatGPT



Світлина з відкритих джерел


News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Штучний інтелект дозволить мільйонам працівників перейти на чотириденний тиждень

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *