Штучний інтелект лікуватиме американців замість лікарів?

Корпорація Google продовжує випробування свого чат-бота на базі ШІ під назвою Med-PaLM 2. Зараз компанія спостерігає, як розробка репрезентує себе в американських лікарнях.

Чат-бот Med-PaLM 2 здатний відповідати на питання про медицину. Він розроблений на технології генерації тексту, подібного до ChatGPT. Чат-бот прокачаний на основі відібраних прикладів, наданих медичними експертами. Попри те, що технологія має не повну точність, Med-PaLM 2 показує хороші результати та дає обґрунтовані відповіді як справжній лікар.

Відомо, що дана технологія Google успішно пройшла іспити з медицини в США та Індії й зараз активно розвивається та використовується у тестовому режимі у реальних лікарнях. Med-PaLM 2 у майбутньому буде дуже корисним у регіонах з обмеженим доступом до охорони здоров’я.

Що таке Med-PaLM 2 від Google?


Компанія Google почала тестувати технологію штучного інтелекту Med-PaLM 2 на пацієнтах у кількох дослідницьких лікарнях, у тому числі в Mayo Clinic», — повідомила газета The Wall Street Journal. За даними ЗМІ, ШІ чат-бот від Google дає відповіді на будь-які питання щодо медицини. Med-PaLM 2 навчили цього на основі підібраного набору прикладів, наданих медичними експертами.

Раніше у квітні Google оцінила точність висновків Med-PaLM 2, поставивши питання як на іспиті для отримання медичної ліцензії в США. У результаті ШІ-модель набрала 85% балів — це на 18% вище, ніж в аналогічної нейронної мережі попереднього покоління.

У Google також зазначили, що продуктивність Med-PaLM 2 перевершує схожі ШІ-моделі інших розробників. Вони припустили, що проєкт буде корисним у країнах з обмеженим доступом до медичних послуг.

Без людини не обійдеться

Штучний інтелект перебирає можливі варіанти й зупиняється на відповідній відповіді, однак результати чат-бота обов’язково має перевіряти лікар. За словами експертів, людина програватиме ШІ лише у випадку, коли варіанти визначаються підручником. Тобто, рідкісні варіанти хворіб чи стерту атипову картину захворювання зможе діагностувати тільки досвідчений медик.

Med-PaLM 2 може прискорити роботу, запропонувавши декілька варіантів за заданими параметрами. Проте підсумкове рішення має залишатися за людиною. Рідко захворювання лікується одним шляхом.



Яке майбутнє у ШІ в медицині?


В медицині є низка інструментів, що базуються на штучному інтелекті — і в США, і в Європі, і в Китаї, оскільки за статистикою помилок у машини набагато менше, ніж у людини. Однак, складні діагнози ставлять у вигляді консиліуму та особистого досвіду. Прості завдання зможе вирішити машина, а лікар буде присутній поряд, щоб запобігти помилці.

Впровадження таких технологій, за словами експертів, збільшуватиметься, а якість послуг — покращуватиметься. Але щоб замінити людину, потрібен час.



Як можна використовувати ШІ?

За допомогою ШІ можна задовольнити безліч типових запитів. У приватних компаній багато напрацювань на цю тему. Вони зацікавлені надавати такі послуги. Запит роботу коштував би дешевше для споживача та для компанії чим послуги фахівця.

Звісно чат-бот може помилятися, проте, що ширша база типових питань, то простіше штучному інтелекту буде навчатися.

Читати також:

Штучний інтелект може замінити 300 млн робочих місць у США та ЄС

Пентагон використовує дані про війну в Україні для навчання штучного інтелекту

Google використовує ШІ чат-бота для створення «людських» рекламних кампаній

Американські винахідники представили пристрій, який замінить смартфон

У США 50 людям вживили чіпи в мозок для лікування сліпоти, глухоти та депресії



Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

3 thoughts on “Штучний інтелект лікуватиме американців замість лікарів?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *