Штучний інтелект може замінити 300 млн робочих місць у США та ЄС

Приблизно дві третини робочих місць у США та Європейському Союзі може замінити штучний інтелект. Найменше зміни торкнуться фізичної праці. У будівництві, прибиранні, видобутку природних ресурсів та ремонтних роботах штучний інтелект не замінить людину.

Про це повідомляє Financial Times із посиланням на дослідження Goldman Sachs.

Досягнення в галузі штучного інтелекту, зокрема ChatGPT, можуть збільшити річний світовий ВВП на 7%. Значна економія витрат на робочу силу, створення нових робочих місць для робітників, що залишилися, може потенційно стимулювати зростання економіки. Однак у дослідженні наголошується, що при цьому (AI) зруйнує ринок праці.

Очікується, що найбільше постраждають адміністративний та юридичний сектори: (AI) замінить 46% адміністративних та 44% юридичних посад. А такі галузі, як будівництво та технічне обслуговування, піддаються заміні лише на 4% та 6% відповідно. І лише 5% можуть бути повністю замінені на (AI) на сьогодні.

У виданні зазначили, що компанія OpenAI, яка розробила GPT-4, повідомила, що 80% робочої сили США або щонайменше 10% завдань вже зараз може перевести на штучний інтелект. У Goldman Sachs підкреслили, що найближчим часом з’являться додаткові робочі місця, пов’язані з (AI) сервісами. Аналітики очікують на виробничий бум, внаслідок якого світовий ВВП зросте на 7% за 10 років.

Також в Goldman Sachs зазначили, що 60% з наявних зараз професій 1940-го ще не було. Проте технологічні зміни з 1980-х посилили зміну робочих місць, при цьому нові не встигали з’являтися. Генеративний (AI) (який створює новий оригінальний контент, наприклад тексти) може мати схожий вплив та скоротить рівень зайнятості.

Раніше працівники фінансового сектора висловилися, що не вважають, що (AI) здатний замінити їх.

Усього, за даними аналітиків, у США може бути автоматизовано близько чверті всієї роботи, в Європі трохи менше — 24%. Найсильніше ж, на їхню думку, зміни торкнуться Гонконгу, Японії, Швеції та Ізраїлю.Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

5 thoughts on “Штучний інтелект може замінити 300 млн робочих місць у США та ЄС

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *