Слідчі та аудитори зі США вже в Києві з перевіркою $113 млрд наданої допомоги

Американські танки до нас не приїхали, але аудитори вже тут. Інспектори міністерства оборони, Державного департаменту США та Офісу генерального інспектора Агентства США з міжнародного розвитку провели зустріч з українськими чиновниками з питань аудиту американської допомоги Україні.

Про це у Facebook повідомив віцепрем’єр-міністр України з питань відновлення Олексій Кубраков.

За його словами, під час зустрічі сторони обговорили механізми та процедури прозорості та підзвітності використання коштів та допомоги, яку Україна отримує для відновлення. «Ми запропонували створити відповідний механізм з аудиту допомоги Сполучених Штатів для проєктів відновлення спільно з US Government Accountability Office (Рахункова палата США). Сподіваюся, це стане додатковим дієвим інструментом для забезпечення прозорості використання допомоги від партнерів», — зазначив віцепрем’єр.

Кубраков також наголосив на важливості доступу до механізмів прямих закупівель у виробників, «адже це економить державним підприємствам мільярди гривень». Він не уточнив, коли саме відбулася зустріч.

Минулого тижня заступник державного секретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд оголосила, що в Києв прибули аудитори, які мають забезпечити підзвітність американської військової та фінансової допомоги, ініціатива діє під назвою «Послуги з моніторингу, оцінки та аудиту звітності України» (Monitoring, Evaluation and Audit Services for Ukraine Reporting), або MEASURE.

Крім того, як стало відомо нещодавно, США вже створили інститут моніторингу та розслідування незаконних дій шахраїв та корупціонерів, які використовують допомогу американського народу Україні під час повномасштабного вторгнення Росії. До складу робочої групи входять наглядові організації (генеральні інспекції): Міністерства оборони, Державного департаменту, Агентства США з міжнародного розвитку, Агентства аудиту оборонних контрактів, Міністерства сільського господарства, Міністерства торгівлі, Міністерства охорони здоров’я та соціальних служб, Міністерства внутрішньої безпеки, Міністерства юстиції, Міністерства фінансів, Експортно-імпортного банку США, Міжнародної фінансової корпорації розвитку, Управління звітності уряду, Агентства аудиту, Армійського ревізійного агентства, Морської аудиторської служби.

До цього списку також входять 17 розвідувальних організацій, визначених терміном «Розвідувальна спільнота США», завданням яких є збирання інформації та ведення розвідувальної діяльності на користь США.

Як відомо, республіканці, які зараз мають більшість у Палаті представників США, активно просувають ідею посилення нагляду за військовою та фінансовою допомогою Україні, яка обчислюється десятками мільярдів доларів від початку активної фази війни з РФ.

Де про це можна почитати докладніше? Документ називається JOINT STRATEGIC OVERSIGHT PLAN FOR UKRAINE RESPONSE.

25 січня три відомства оголосили про відкриття гарячих ліній, тобто телефонів у США, за якими українці можуть «конфіденційно повідомляти про будь-яку підозрілу діяльність, пов’язану з програмами чи операціями» Держдепартаменту, Пентагону та USAID. Зокрема, USAID пропонує повідомляти, наприклад, про випадки, коли товари під брендом USAID з’являються у продажу, хоча мають надаватися безплатно, або коли виставлені рахунки суттєво перевищують місцеві ринкові ціни.

Що ж до покарання шахраїв і корупціонерів, то інституційно наявні всі необхідні засоби. В разі юрисдикції України працює НАБУ. В разі юрисдикції США — Мін’юст США, ФБР і санкційні механізми.

Світлина: ТЕЛЕФОНИ, КУДИ МОЖНА ПОВІДОМЛЯТИ ПРО КОРУПЦІЮ ЩОДО ДОПОМОГИ США УКРАЇНІ

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

3 thoughts on “Слідчі та аудитори зі США вже в Києві з перевіркою $113 млрд наданої допомоги

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *