SpaceX отримала контракт на утилізацію Міжнародної космічної станції

Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору США (NASA) обрало компанію SpaceX Ілона Маска для проведення завершальної місії Міжнародної космічної станції (МКС). Про це повідомляють BBC та пресслужба NASA.

Згідно з контрактом вартістю 843 мільйони доларів, каліфорнійська компанія розробить спеціальний космічний апарат для безпечного зведення з орбіти 430-тонної МКС на початку 2030-х років. Станція буде спрямована у віддалений район Тихого океану, відомий як Точка Немо.

МКС, перші модулі якої були виведені на орбіту в 1998 році, стала унікальною лабораторією для проведення тисяч наукових експериментів у космосі. Станція обертається навколо Землі кожні 90 хвилин на висоті понад 400 км.

Директор космічних операцій NASA Кен Бауерсокс зазначив: «Вибір американського корабля для зведення з орбіти МКС забезпечить безпечне завершення місії станції та підтримає плани NASA щодо майбутніх комерційних проєктів на низькій навколоземній орбіті».

NASA розглядало різні варіанти завершення експлуатації МКС, включаючи часткове використання її елементів у нових проєктах або передачу станції комерційним операторам. Проте ці варіанти виявилися складними з технічної та юридичної точок зору.

Деталі проєкту «космічного буксира» поки не розголошуються, але відомо, що він потребуватиме значної тяги для безпечного спуску станції в атмосферу у визначеному місці та часі.

Точка Немо, названа на честь персонажа роману Жуля Верна, розташована на відстані понад 2500 км від найближчої суші, що робить її ідеальним місцем для затоплення космічних об’єктів.

NASA сподівається, що до моменту виведення МКС з експлуатації приватні компанії вже запустять власні комерційні космічні станції. Паралельно космічні агентства зосередяться на створенні станції Gateway на місячній орбіті, яка стане наступним кроком у дослідженні далекого космосу.

Ця місія SpaceX стане важливим етапом у розвитку космічної галузі, демонструючи чимраз більшу роль приватних компаній у масштабних космічних проєктах.

Джерело: BBC

Читати також:

Новітні розробки SpaceX: двигун Raptor, тестування Starship та амбітні плани компанії

SpaceX створює найбільшу групу супутників-шпигунів для США

У Землі з’явився новий супутник — астронавти впустили сумку з інструментами

Світлина згенерована за допомогою штучного інтелекту

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *