Последние новости
Спікер палати представників Маккарті оголосив про запуск восени процедури імпічменту Джо Байдена

Спікер Палати представників США Кевін Маккарті підтвердив початок процесу імпічменту Джо Байдену через кримінальну корупцію.

Республіканці вже кілька років загрожують імпічментом Байдену, і цього разу їх заклик почуто. Про це Маккарті заявив 25 липня. Цю заяву вже підтримали провідні політики від партії республіканців. Наприклад, губернатор Флориди та кандидат у президенти США Рон Десантіс.

За словами Маккарті, імпічмент – це, скоріше, не мета, а засіб, завдяки якому «республіканці та демократи зможуть отримати повну інформацію про бізнес Байденів», бо цей процес змусить усіх відповідати під присягою.

«Необхідно докопатися до істини, і єдиний спосіб це зробити – ініціювати процедуру імпічменту, що дасть республіканцям та демократам можливість отримати всю інформацію під присягою», – зазначив Маккарті під час спілкування з журналістами.

Прессекретар глави держави, щоправда, запевняє, що для адміністрації це нічого не змінюється – вона «як працювала на благо країни, так і продовжить із ще більшою старанністю».

Маккарті нагадав, що коли Байден балотувався у президенти, він сказав американському народу, що ніколи не обговорював бізнес Хантера (сина Байдена). «Він казав, що його родина не отримала ні долара від Китаю, що, як ми зараз довели, є неправдою», — додав речник. Маккарті також звинуватив Байдена в «перетворенні уряду на засіб для позбавлення Конгресу можливості здійснювати контроль».

У березні до Мін’юсту США надійшла скарга на сина американського президента Хантера Байдена, його підозрювали у порушенні федерального закону. Звинувачення складено на підставі листування з Кендрою Баркофф, ппрессекретарем президента Джо Байдена. Хантер інструктував співрозмовницю про те, як відповідати на запитання ЗМІ щодо його участі у раді директорів Burisma Holdings.

Fox News зазначає, що, згідно з підготовленими коментарями голови комітету з нагляду палати представників Джеймса Комера, родина Байдена отримала понад $1 млн за 17 платежами. При цьому, за словами Маккарті, 16 із 17 платежів пройшли «підставним компаніям Байдена», коли він ще обіймав посаду ввіцепрезидента. Маккарті також послався на форму ФБР, згідно з якою Байден за його перебування віцепрезидентом отримав $5 млн від керівника української компанії Burisma, до складу ради директорів якої входив його син Хантер.

Раніше у вівторок федеральний прокурор штату Делавер Девід Вайс, який займався кримінальним розслідуванням щодо Хантера Байдена, запропонував дати свідчення на публічних слуханнях у Конгресі цієї осені.

Минулого місяця член Палати представників від Республіканської партії Лорен Боберт (штат Колорадо) запропонувала резолюцію, яка закликає до оголошення імпічменту Байдену. У тексті резолюції Байдена звинувачують у зловживанні владою та невиконанні службових обов’язків у зв’язку з його діями на американо-мексиканському кордоні.

Раніше Fox News з посиланням на комітет палати представників США з нагляду та підзвітності повідомляв, що члени сім’ї президента США отримали мільйони доларів від громадян та компаній іноземних держав і, можливо, намагалися приховати це. Згідно з документом, підготовленим цим комітетом, сім’я політика та їхні партнери заснували понад 20 компаній і отримали понад $10 млн з іноземних джерел у період, коли Байден обіймав посаду віцвіцепрезидента США. Мета розслідування комітету — з’ясувати, чи Байден використав під час свого віцепрезидентства службове становище для отримання доходів з-за кордону, і якщо так, то порушив при цьому закон. У Білому домі розкритикували розслідування палати представників, назвавши його «черговим політичним вивертом».

2020 року американські ЗМІ повідомили, що призначений ще експрезидентом США Дональдом Трампом прокурор Девід Вайс веде розслідування, пов’язане з податками Хантера Байдена. Прокурор вивчав безліч фінансових питань, у тому числі питання про те, чи порушував Хантер Байден та його передбачувані спільники податкові закони та закони про відмивання грошей під час ділових операцій із закордонними партнерами, головним чином – з Китаєм. Байден-молодший підозрюється також у наданні помилкових показань у зв’язку з купівлею зброї.

Міністерство юстиції США в рамках розслідування фінансової діяльності Хантера Байдена запитувало інформацію, що стосується, зокрема, його роботи в українській компанії Burisma в той час, коли Джо Байден був віцепрезидентом США. Байден при цьому висловив упевненість у тому, що його син не робив нічого незаконного, і заявив, що розслідування фінансової діяльності Хантера спрямоване передусім проти нього самого. Раніше було оприлюднено документ ФБР, у якому анонімне джерело розкриває корупційну схему української енергетичної компанії Burisma, у ній фігурує ім’я Джо Байдена. Компанія, судячи з документа, запропонувала сину президента США зайняти місце у раді директорів, щоб той міг захистити організацію від проблем, використовуючи заступництво батька. За це голова Burisma нібито обіцяв Байденам 10 мільйонів доларів.

Хантер Байден десятки разів використав ім’я свого батька під час його віцепрезидентства, щоб залучити іноземних інвесторів з-за кордону.

Burisma Holdings — приватна газовидобувна група компаній України. Байден-молодший був членом керівництва української компанії й, як підозрюють, активно використовував родинні зв’язки для розвитку бізнес-проектів. Трамп неодноразово закликав з’ясувати, як молодший Байден отримав посаду члена правління в Burisma. Крім того, Трамп звинувачує Байдена-старшого у використанні свого службового становища для допомоги бізнесу сина.

Довідка


Хантера Байдена звинувачують у тому, що він заборгував податків не менше 100 тисяч доларів у 2017-му році та не менше 100 тисяч доларів у 2018-му, але не виплатив ці суми у встановлені терміни. Також розслідується справа про володіння револьвером Colt Cobra 38 у період вживання заборонених препаратів у 2018 році.

Порушення сина можуть сильно бити по батькові – президенту США Джо Байдену – не лише з погляду репутації.

У рамках розслідування фінансової діяльності Хантера Мін’юст США запросив інформацію про його роботу в українській компанії Burisma в той час, коли Джо Байден був віце-віцепрезидентом США (за президента Барака Обами). Противники Байдена впевнені, що він використав своє службове становище для допомоги бізнесу сина, що є формою корупції.

Несподівано з’ясувалося, що визнання у двох епізодах ухилення від сплати податків та одного епізоду введення в оману влади при отриманні ліцензії на зброю не рятують Байдена-молодшого та не вичерпують претензії зі сторони американської генпрокуратури та не можуть закрити справу. В результаті Хантер Байден оголосив себе винним, а суддя Маріеллен Норойка заявила, що їй потрібно більше часу для розгляду згоди.


Читати також:

Республіканця Кевіна Маккарті з 15-ї спроби обрано спікером палати представників США

Секретна служба знайшла сотні документів щодо покупки зброї Хантером Байденом

Онука Джо Байдена Наомі вийшла заміж у Білому домі (+Фото)



Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *