Спікер Палати представників США закликав дозволити Україні вести війну на власний розсуд

Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон виступив за надання Україні права самостійно визначати тактику ведення бойових дій із використанням американської зброї. Його заява пролунала на тлі триваючих дискусій щодо можливості застосування Києвом озброєння від США для ударів по цілях на території Росії.

«Українці мають мати змогу давати відсіч. Гадаю, наші спроби мікроконтролювати це — не найкраща політика для нас», — наголосив Джонсон у відповідь на запитання «Голосу Америки». Тим самим він підтримав заклики групи американських законодавців дозволити Києву використовувати зброю від США для ударів по стратегічних об’єктах на території РФ.

Раніше депутатка Верховної Ради Олександра Устінова повідомила, що чинні обмеження змушують ЗСУ залишати російську техніку поблизу кордону поза зоною ураження, дозволяючи окупантам безкарно обстрілювати Харківщину.

Водночас глава Пентагону Ллойд Остін зазначив, що Вашингтон розраховує на використання Україною американського озброєння винятково на своїй території для ближнього бою. Втім, стосовно протиповітряної оборони він висловився менш категорично, зауваживши, що «динаміка в повітрі трохи інша».

В умовах російської агресії питання розширення можливостей ЗСУ залишається надзвичайно актуальним для Києва. Очікується, що адміністрація США невдовзі визначиться зі своєю остаточною позицією щодо цього важливого аспекту військової підтримки України.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Остін і Пісторіус обговорили ситуацію в Україні та Індо-Тихоокеанському регіоні

США готуються скасувати заборону на продаж систем важкого озброєння Саудівській Аравії

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *