Сполучені Штати ввели нові санкції проти російських політиків та бізнесменів

США запровадили новий пакет санкцій щодо росіян через ситуацію в Україні, де 24 лютого розпочалася війна, внаслідок повномасшабного вторгнення РФ. Санкційний список опубліковано на сайті Білого дому.

Під санкції потрапили Микола Токарєв («Транснефть»), Сергій Чемезов («Ростех»), Ігор Шувалов («ВЕБ.РФ»), Алішер Усманов (USM Holdings), Аркадій та Борис Ротенберги («Мостотрест») та Євген Пригожин (» Конкорд»), а також прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков.

У тих, хто потрапив під санкції, буде заморожено всі активи всередині країни та заарештовано майно. Окрім того, вони будуть відрізані від фінансової системи США.

Як пише Bloomberg, Вашингтон сподівається, що під фінансовим тиском російські мільярдери можуть дистанціюватися від президента Росії Володимира Путіна та змусити його зупинити війну в Україні. Штати також накладуть санкції на Дмитра Пєскова: «Він, як речник Путіна, є головним постачальником путінської пропаганди».

Напередодні нових заходів щодо російських бізнесменів вжила і Великобританія. У МЗС Британії повідомили, що Алішеру Усманову та Ігорю Шувалову заборонено в’їзд у країну, а всі їхні активи будуть заморожені.

Уряд Великобританії оголосив про повне заморожування активів і заборону на в’їзд у країну щодо Алішера Усманова та Ігоря Шувалова, двох російських олігархів, які мають інтереси у Великобританії та мають близькі зв’язки з Кремлем», — йдеться у повідомленні відомства.

Як повідомляє британська влада, загальні активи бізнесменів у країні становлять близько 19 млрд доларів, також у кожного з них є нерухомість у Великій Британії.

Ще один російський олігарх Роман Абрамович ухвалив рішення про продаж футбольного клубу «Челсі» через санкції. Прибуток він має намір відправити до благодійного фонду для потерпілих у війні в Україні.

Напередодні Роман Абрамович заявив про намір продати футбольний клуб «Челсі», а також нерухомість у Британії через ризик санкцій. Виручені кошти (4 млрд фунтів стерлінгів) він пообіцяв направити на допомогу Україні, на відновлення зруйнованої інфраструктури.

У ЗМІ також з’явилася інформація про те, що Абрамович брав участь у першому етапі переговорів між Росією та Україною.

Європейські санкції зачепили й інших російських бізнесменів. Так, в Алішера Усманова напередодні було заарештовано яхту, яка перебувала на ремонті в німецькому місті Гамбург.

Ще одну яхту заарештували у Франції. Як заявила французька влада, вона належить компанії, головним акціонером якої є Ігор Сєчін.

У Франції через ситуацію в Україні заарештували яхту Amore Vero. Як заявив міністр фінансів Франції Брюно Ле Мер у Твіттері, судно належить компанії, основним акціонером якої є голова «Роснефти» Ігор Сєчін.

Сполучені Штати також введуть візові обмеження для 19 олігархів і 47 родичів та близьких, а також працюватимуть над виявленням та заморожуванням активів російських еліт та членів їхніх родин, «включаючи їхні яхти, розкішні апартаменти, гроші та інші неправомірні прибутки», — повідомляє Білий дім.

Список представників російської еліти та членів їхніх сімей, що потрапили під нову хвилю санкцій:

– Микола Токарєв (та його дружина Галина, дочка Майя та дві його компанії з елітної нерухомості)

– Борис Ротенберг (та його дружина Карина та його сини Роман і Борис)

– Аркадій Ротенберг (та його сини Павло, Ігор та дочка Лілія)

– Сергій Чемезов (та дружина Катерина, син Станіслав і падчерка Анастасія)

– Ігор Шувалов (та його п`ять компаній, дружина Ольга, син Євген, компанія і літак сина, дочка Марія і її компанія)

– Євген Пригожин (та його три компанії, дружина Поліна, дочка Любов і син Павло),

– Дмитро Пєсков, прес-секретар Путіна

– Алішер Усманов (та його суперяхта і приватний літак)

На ситуацію в Україні відреагували багато західних компаній. Про зупинення роботи в Росії вже повідомили IKEA, H&M, Apple і Nike та багато інших.

Джерело: whitehouse.gov, gov.uk

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Сполучені Штати ввели нові санкції проти російських політиків та бізнесменів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *