США, Австралія, Британія посилюють регулювання крипторинку

Після краху другої за величиною криптовалютної біржі FTX влада США, Австралії та Британії посилить регулювання криптовалютного ринку. У Лондоні завершують роботу над пакетом заходів щодо регулювання крипторинку, а у Вашингтоні пройшли слухання Конгресу щодо цього питання.

У Вашингтоні вважають, що FTX – не єдиний випадок раптового банкрутства криптобіржі

На тлі краху $32 млрд біржі FTX і арешту її засновника Сема Бенкмана-Фріда, влада США задумалася про більш жорстке регулювання індустрії. Конгресмен з Міннесоти Том Еммер викликав на слухання голови Комісії з цінних паперів та бірж (SEC) Гері Генслера дати свідчення про його «провали» у регулюванні криптовалют.

«Гері Генслер повинен дати свідчення перед Конгресом і відповісти на питання щодо ціни його регуляторних провалів», — написав він у Twitter у п’ятницю.

Розслідування було проведено нецілеспрямовано, додав конгресмен із Міннесоти. Про перевірки SEC у галузі криптовалюти Конгрес дізнавався лише через ЗМІ, зокрема і про розслідування щодо FTX, зазначив він у своєму Twitter.

Під час слухань банківського комітету Сенату США демократ Бред Шерман поставив під сумнів ринок криптовалют. «Я боюся, що люди дивитимуться на Сема Бенкмана-Фріда як на змію у райському саду. Але річ у тому, що криптоіндустрія – це сад змій», – наводить його слова під час слухань The Guardian.

У міжнародній діловій пресі також почали з’являтися критичні матеріали. Financial Times опублікувала статтю директора Financial Technology & Cybersecurity Center Томаса Вартаняна, де він закликає владу посилити регулювання крипторинку. «Ми не знаємо 10% того, про що дізнаємось за пів року. І через шість місяців ми, ймовірно, знатимемо лише 50% усього, що потрібно знати. Єдине, що ми знаємо, це те, що на власників криптовалюти, ймовірно, чекає важкий шлях і безліч неприємних сюрпризів», — написав він.

На фоні краху FTX, криптоіндустрії слід подбати про регулювання, щоб відновити довіру ринку, — додав він. «Поки цього не сталося, ви можете віднести свої гроші до найближчого казино — принаймні вони регулюються», — резюмував Вартанян. При цьому деякі представники Комісії з цінних паперів та бірж США налаштовані оптимістичніше з приводу крипторинка. Серед них комісар SEC Хестер Пірс, яка вважає, що індустрія не реалізувала свій потенціал, оскільки фокусується лише на криптоактивах.

Інновації не завадять SEC, особливо у нових фінансових продуктах, припускає Пірс. «Це бажання залишати двері відкритими для інновацій, бажання переконатися в тому, що в індустрії не домінують кілька великих компаній… Тому що там багато людей з відмінними ідеями, і я думаю, що чудово, коли люди кидають виклик тому, як ми працюємо», — Пояснила вона свою позицію під час інтерв’ю Decrypt минулого тижня. Тоді Бенкмана-Фріда ще не було затримано.

Британський ринок криптовалют чекають нові заходи посилення


Financial Times 6 грудня повідомляє про те, що Міністерство фінансів Великобританії наблизилося до встановлення нових правил регулювання криптовалюту в країні. Мінфін хоче запровадити заборону продажу криптовалют у Британії для іноземних компаній, регулювати те, як рекламують себе компанії цієї галузі. Водночас відомство має намір визначити систему ліквідації криптовалютних компаній. За даними газети, відомство планує посилити заходи регулювання у криптоіндустрії, віддавши ширші повноваження Управлінню фінансового нагляду (FCA). Таким чином, FCA зможе повністю регулювати діяльність компаній крипторинку.

«Нові повноваження дозволять FCA у ширшому сенсі контролювати криптоіндустрію, у тому числі стежити за тим, як компанії працюють і рекламують свої продукти», — пише Financial Times з посиланням на джерела, знайомі із ситуацією. Попри те, що влада Великобританії має намір посилити заходи щодо регулювання криптоіндустрії, амбіції країни стати глобальним хабом у цій галузі не змінилися. «Так, є питання про майбутнє криптоіндустрії, але було б безглуздо ігнорувати потенціал основної технології», — сказав представник міністерства фінансів Ендрю Гріффіт, якого цитує FT. 14 грудня Bloomberg він також повідомив, що Австралія вживає схожих заходів щодо покращення регулювання провайдерів криптовалюти. Влада Австралії обговорить деталі заходів на початку наступного року.

«Єдина константа у фінансах – це зміни. Галузь швидко розвивається, динамічна, і наші нормативні межі не встигають за нею. Наші реформи направлені в прагненні до побудови сильнішої та безпечнішої фінансової системи», – пояснив рішення міністр фінансів Австралії Джим Чалмерс. У середині листопада після публікації розслідування компанія FTX оголосила про банкрутство. За даними The Wall Street Journal, через три дні після краху торгового майданчика FTX капіталізація найбільших 15 криптовалют знизилася на $150 млрд.

Колишню зірку крипторинка Сема Бенкмана-Фріда Міністерство юстиції США звинувачує у навмисному обмані інвесторів. Під час пресконференції прокурор Прокуратури Сполучених Штатів по Південному округу Нью-Йорка (SDNY) Даміан Вільямс назвав цей злочин одним з найбільших фінансових шахрайств в американській історії.

Сема Бенкмана-Фріда заарештовано на Багамах на запит прокуратури США. За інформацією Королівської поліції Багамських островів, засновника FTX було затримано у його житловому комплексі в Олбані.

Засновника FTX звинувачують в організації «однієї з найбільших афер» в історії США

Міністерство юстиції США звинуватило колишнього главу другої за величиною криптовалютної біржі FTX Сема Бенкмана-Фріда в навмисному обмані інвесторів, пише The Financial Times. Під час пресконференції прокурор SDNY Даміан Вільямс назвав передбачуваний злочин «одним із найбільших фінансових шахрайств в американській історії».

Зокрема, Мін’юст США звинувачує його у змові з метою шахрайства щодо клієнтів та кредиторів, відмивання грошей та порушення законів про фінансування виборчих кампаній. У позові Комісії з цінних паперів та бірж (SEC) йдеться, що Бенкман-Фрід з травня 2019 року організував шахрайську схему, куди клієнти FTX вклали $1,8 млрд. За інформацією SEC, кошти клієнтів були спрямовані на «нерозкриті венчурні інвестиції, щедрі покупки нерухомості та великі політичні пожертвування». Також стало відомо, що Багамський суд відмовив Бенкману-Фріду у звільненні під заставу. Адвокати засновника криптобіржі FTX, що впала, просили суд про звільнення підсудного під заставу. Він не збирався залишати Багамські острови, до того ж приймає ліки проти депресії та страждає на безсоння, — зазначили адвокати Бенкмана-Фріда. На питання, чи влада США звинувачуватиме інших осіб, прокурор Південного округу Нью-Йорка Даміан Вільямс відповів: «Усім, хто брав участь у правопорушеннях у FTX або Alameda Research, і хто ще не заявив про це, я настійно рекомендую прийти до нас, перш ніж ми прийдемо до вас», – попередив Вільямс.

Сем Бенкман-Фрід постане перед судом у Насау. Крах однієї із найбільших криптобірж стався після публікації розслідування Coindesk. Згідно з інформацією видання, з’ясувалося, що компанія Alameda, яка також належить Бекману-Фріду, неплатоспроможна. У середині листопада після публікації розслідування компанія оголосила про банкрутство. За три дні після краху торгового майданчика FTX найбільші криптобіржі світу втратили понад $150 млрд ринкової вартості. Після краху FTX Сем Бенкман-Фрід в інтерв’ю New York Times розповів, що ненавмисно робив помилки. За його словами, саме управлінські помилки та прорахунки у бухгалтерському обліку призвели до обвалу криптобіржі вартістю $32 млрд. Також Бенкман-Фрід визнав відсутність корпоративного контролю та управління ризиками у компаніях, якими він керував.

Попри пояснення Бенкмана-Фріда, багато інвесторів продовжують стверджувати, що глава FTX навмисне крав кошти клієнтів криптовалютної біржі. Адам Кокран, відомий інвестор у світі криптовалюти, у своєму твіттер-треді, присвяченому краху криптобіржі, написав: «Це не були дії дбайливого альтруїста, який напартачив. Це було злодійство та шахрайство разом із банкрутством, яке залишить шрами у цьому секторі на майбутнє покоління. Децентралізація та прозорість мають значення. Це те, за що бореться вся індустрія»

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “США, Австралія, Британія посилюють регулювання крипторинку

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *