США дозволили Україні застосовувати американську зброю на території РФ у межах 100 км від кордону

Згідно з повідомленням видання Washington Post, США надали Україні дозвіл на використання американської зброї для ударів по території Росії на глибину до 100 кілометрів від українсько-російського кордону. Ця інформація базується на свідченнях двох анонімних українських високопосадовців.

Представник Пентагону Чарлі Дітц пояснив, що Сполучені Штати погодили застосування американського озброєння для відповідних ударів по території РФ у випадках, коли російські війська намагаються вторгнутися на територію України. Це включає також дозвіл на використання американських систем протиповітряної оборони для збиття російських літаків, які перебувають у повітряному просторі Росії, але готуються атакувати українську територію.

«Це питання не географії чи певного радіуса дії, а здорового глузду, — заявив Дітц. — Якщо Росія атакує Україну з-за кордону, Україна повинна мати можливість завдати удару у відповідь по об’єктах, які її атакують, навіть якщо вони знаходяться по той бік кордону».

Однак українські джерела видання зазначають, що в цю 100-кілометрову зону не потрапляють ключові російські авіабази, з яких злітають літаки, що несуть кориговані авіабомби. Саме ці бомби наразі становлять найбільшу загрозу як для військових, так і для цивільних.

Варто зазначити, що раніше діяла дворічна заборона на використання американської зброї для ударів по території Росії, що дозволило їй створити захищену зону для обстрілів прикордонних районів України.

Отриманий три тижні тому дозвіл «безумовно змінив ситуацію, особливо безпосередньо на лінії фронту», — цитує Washington Post джерело в українських військових колах. Зокрема, на це вплинуло знищення за допомогою американських HIMARS російських комплексів С-300/С-400 неподалік від кордону.

Мер Харкова Ігор Терехов підтвердив, що після цього ракетні обстріли міста припинилися.

Ця нова стратегія може суттєво вплинути на перебіг бойових дій та посилити оборонні можливості України, особливо в прикордонних регіонах.

Джерело: Washington Post

Читати також:

Байден про мир для України без НАТО, Китай і вік: інтерв’ю для Time

Спікер Палати представників США закликав дозволити Україні вести війну на власний розсуд

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *