США готують новий пакет військової допомоги Україні на 150 мільйонів доларів

За інформацією, отриманою від джерел у федеральному уряді США, Вашингтон планує оголосити про новий пакет військової допомоги Україні. Очікується, що його вартість складе близько 150 мільйонів доларів.

Згідно з повідомленнями, офіційне оголошення може відбутися вже у вівторок. Пакет буде надано в рамках президентських повноважень щодо вилучення озброєнь зі складів Пентагону для задоволення нагальних потреб України.

За словами анонімних джерел, нова допомога включатиме боєприпаси для артилерійських комплексів HIMARS та інші критично важливі боєприпаси. Водночас за наявною інформацією, касетні боєприпаси до пакета не увійдуть.

Питання щодо включення до пакета ракет дальнього радіуса дії ATACMS залишається відкритим. Представники влади США з міркувань оперативної безпеки утримуються від детальних коментарів з цього приводу. Нагадаємо, що дальність ураження ATACMS сягає 300 кілометрів, що майже вдвічі перевищує можливості наявних в Україні ракетних систем.

Варто зазначити, що нещодавно Росія звинуватила Київ у використанні американських систем ATACMS для ударів по Криму та Білгородській області. У зв’язку з цим у понеділок до МЗС Росії було викликано посла США для висловлення протесту.

Очікуваний пакет допомоги буде профінансовано з коштів, виділених Україні в рамках 61-мільярдного пакета, затвердженого президентом Джо Байденом у квітні цього року.

Ця нова допомога підкреслює незмінну підтримку США України в її протистоянні російській агресії та демонструє готовність Вашингтона продовжувати надавати необхідні ресурси для зміцнення обороноздатності нашої держави.

Джерело: Voice of America

Читати також:

США дозволили Україні застосовувати американську зброю на території РФ у межах 100 км від кордону

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *