США готуються до поширення нового штаму коронавірусу “Омікрон”

З понеділка, 29 листопада у США запроваджуються обмеження на в’їзд пасажирів з країн південної Африки.

Представники органів охорони здоров’я США заявили в неділю, 28 листопада, що готуються до появи в країні нового штаму коронавірусу «Омікрон». Вже в понеділок, 29 листопада введуть обмеження щодо мандрівників із 8 країн південної Африки.

Головний американський експерт з інфекційних захворювань Ентоні Фаучі, під час свого виступу у програмі «Цього тижня» на каналі АВС, заявив, що новий штам «неминуче з’явиться в США, це питання часу».

Фаучі додав, що представники органів охорони здоров’я США обговорять ситуацію з колегами з ПАР щодо протидії стрімкому поширеню нового штаму. За його словами, обмеження на польоти дадуть їм додатковий час для збирання інформації та обговорення можливих дій.

Дані, які надходять з Південної Африки, свідчать про те, що новий штам коронавірусу «Омікрон» більш заразний, ніж виявлені раніше штами, у тому числі «Дельта», і захиститися від нього допоможе бустерна доза вакцини від COVID-19, — так вважають у медичних організаціях США.

Керівник Національного інституту охорони здоров’я МОЗ США Ентоні Фаучі, акцентував увагу на ревакцинації від коронавірусу, що може дати «важливу перевагу» при зустрічі організму зі штамом «Омікрон». Таке щеплення називається бустерним, його роблять не раніше ніж через шість місяців після першого циклу вакцинації.


«Омікрон», новий варіант коронавірусу, після виявлення в ПАР, вже зафіксований у низці країн.

США мають зробити «все можливе» у зв’язку з появою нового штаму, але поки що «рано говорити» про необхідність запровадження нового локдауну», — додав провідний інфекціоніст США на каналі АВС.
Більш заразний, ніж попередні варіанти, «Омікрон» викликав стурбованість в експертів, які попереджали про мутації, що продовжуються, в коронавірусі на фоні вакцинації.

«Вірус дає зрозуміти, що здатний мутувати та швидко передаватись. Саме це і змушує нас турбуватися», – сказав Фаучі, виступаючи у програмі «Зустріч з пресою».

Поява «Омікрону» може підірвати відновлення країни майже через два роки після появи COVID-19 та спричинить новий тиск на систему охорони здоров’я, яка вже відчула весь тягар від недавнього варіанту «Дельта».

За даними Reuters, з початку 2020 року в США було зареєстровано понад 48 мільйонів випадків зараження COVID-19, близько 782 тисяч осіб померли.

Президент Джо Байден, який повертається до Вашингтона у неділю після святкування Дня подяки, повідомив, що його поінформовано про новий варіант.

Тим часом США наслідували приклад інших країн і ввели обмеження у спробі заблокувати передачу вірусу. З півночі понеділка за часом східного узбережжя до США забороняється в’їзд майже всіх іноземців, які перебували у будь-якій із 8 країн південної Африки протягом останніх 14 днів. Уряд США застеріг американців від поїздок до цих країн.

На разі не відомо, наскільки ефективними виявляться вакцини чи інші ліки проти штаму «Омікрон». Виробники вакцин Pfizer/BioNTech та Moderna заявили, що сподіваються отримати додаткову інформацію вже найближчим часом.

«Нам потрібно більше даних, перш ніж ми можемо з упевненістю сказати, що це не важка версія вірусу, але ми повинні вивчити цю мутацію вірусу в найближчі пару тижнів», – заявив директор Національного інституту охорони здоров’я МОЗ США Френсіс Коллінз в ефірі CNN.


News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *