США хочуть встановити тотальний контроль над криптовалютами

Одна з важливих подій минулого тижня стосується Комісії з цінних паперів та ринків США (SEC). Регулятор прийняв стратегію щодо оголошення всіх цифрових активів «цінними паперами», а це вкрай жорстка позиція.

CEO Circle Джеремі Аллейр висловив думку, що SEC не є відповідним регулятором для стейблкоїнів. Він зазначив, що влада у світі, включаючи США, прямо говорить, що платіжні стейблкоїни — це сфера діяльності банківського регулятора, а не SEC.

Зазначимо, у середині лютого комісія мала намір подати до суду на криптокомпанію Paxos за участь у випуску Binance USD (BUSD), класифікованого як цінний папір. До цього Департамент фінансових послуг штату Нью-Йорк розпочав розслідування щодо емітента стейблкоїну, і Circle подала скаргу на нібито недостатнє забезпечення BUSD резервами ще 2022 року. У 2021 році SEC запитувала у Circle як емітента USD Coin (USDC) інформацію про певні активи, клієнтські програми та операції, але минулого тижня в компанії підтвердили, що у комісії до неї претензій немає, на відміну від Paxos. Не всі стейблкоїни створені однаково, прокоментував дії SEC Джеремі Аллейр, і у світі існує єдина думка про те, що стейблкоїни є платіжною системою та простором для відповідного регулятора, і вони не належать до Комісії з цінних паперів. Він також підтримав пропозицію SEC зміцнити роль кваліфікованих кастодіанів для цифрових активів, адже їхня наявність є важливою та дуже цінною ринковою структурою.

Напади SEC обмежилися не тільки стейблкоінами, а й торкнулися стейкінгу криптовалют на біржах. У зв’язку зі звинуваченнями SEC, пред’явленими Kraken в середині лютого, CEO Coinbase Браян Армстронг заявив, що послуги стейкінгу не є пропозицією цінних паперів, і компанія готова захищати це твердження в суді. Судячи з усього, інвестори вважають, що Coinbase має всі шанси переграти SEC. Фонди ARK Invest: Ark Innovation ETF (ARKF) та ARK Next Generation Internet ETF (ARKW), придбали 53 783 та 9802 акцій Coinbase, відповідно, на загальну суму близько $3,9 млн. Раніше ці ж фонди купили 181 972 та 31 547 цінних паперів на приблизно $13 млн.

Це рішення було ухвалено після публікації фінансової звітності Coinbase за четвертий квартал, яка загалом відповідала очікуванням ринку. У звіті було повідомлено про виконання скоригованих прогнозів за всіма показниками за 2022 рік, включаючи середньомісячну кількість активних користувачів, які склали 8,8 млн. У січні-березні компанія очікує збільшення доходів від підписок та послуг, включаючи сервіс стейкінгу, із $282,8 млн до $300-350 млн. За минулий рік компанія отримала на цьому дохід у розмірі $275,5 млн.

Поки SEC всіма силами намагалася довести, що майже всі криптовалюти є цінними паперами дослідники Bernstein заявили, що зв’язок між криптовалютами та акціями американських компаній, а також макроекономічними подіями у світі стала слабша через те, що ціна біткоїна стала набагато меншою за волатильну. Фахівці зазначили, що ринок, який перебуває у стані невизначеності, «чекає нових стимулів» і «менше реагує на те, що відбувається у традиційному фінансовому секторі».

Кореляція «першої криптовалюти» з індексом Nasdaq Composite на початку лютого 2023 року знизився з 0,94 до 0,58. Аналітики також додали, що регулювання є негативним фактором для ринку, як і невелика кількість інституційних інвесторів у криптовалютах. З іншого боку, зменшення зв’язку з акціями – позитивний сигнал. «На щастя учасників ринку, велика частина стейблкоїнів (>50%) і світової торгівлі цифровими грошима відбувається поза США і поки що дещо захищено від того шторму, що починає SEC», — додали дослідники.

Про зміцнення позиції «цифрового золота» минулого тижня свідчила й основна ончейн-метрика. В останньому перерахунку складність майнінгу першої криптовалюти зросла на 9,95%, до історичного максимуму на позначці 43,05 T. Згідно Glassnode, хеш-рейт мережі на кінець семиденного періоду знаходився на рівні близько 303 EH/s. Однак хеш-прайс зі значенням $0,068 на TH/s на добу впав до мінімального рівня за останній місяць. У січні складність видобутку біткоїна зросла на 4,68%, до історичного максимуму на позначці 39,35 T, а сукупний дохід біткоїн-майнерів у січні становив $604,6 млн, перевищивши грудневий показник на 27%.

За підсумками минулого семиденного періоду загальна капіталізація криптовалютного ринку зуміла втриматися вище за відмітку $1 трлн. На вечір середи, 1 березня 2023 року, вона склала $1,06 трлн, що на 4,39% нижче за значення, зафіксовані на кінець минулого звітного періоду.

1. Bitcoin (BTC). На вечір середи, 1 березня 2023 року, вартість «першої криптовалюти» опустилася до $23 313, наблизившись до лінії підтримки $23 000. Ринкова капіталізація біткоїна за цей період втратила $26 млрд. і становила $450 млрд. Частка «першої криптовалюти» у загальній ринковій капіталізації при цьому знизилася на 0,32 процентного пункту та на кінець звітного періоду становила 42,25%.

2. Ethereum (ETH). На вечір середи, 1 березня 2023 року вартість «ефіру» знизилася до $1 630. «Цифрова нафта» втратила в ціні 2,92%. Частка Ethereum (ETH) у загальній капіталізації криптовалютного ринку за цей час наростила 0,36 процентного пункту і склала 18,73%.

3. Binance Coin (BNB). На вечір середи, 1 березня 2023 року, вартість BNB становила $302. За підсумками минулого семиденного періоду ціна криптовалюти впала на 3,51%. Частка Binance Coin (BNB) у загальній капіталізації криптовалютного ринку виросла на 0,05 процентного пункту, склавши 4,48%.

4. Ripple (XRP). На вечір середи, 1 березня 2023 року, вартість Ripple (XRP) становила $0,385. «Банківська криптовалюта» в порівнянні зі значеннями на кінець минулого звітного періоду знизилася у ціні на 2,28%. Частка «банківської криптовалюти» у загальній капіталізації криптовалютного ринку при цьому зросла на 0,03 відсоткового пункту та становила 1,82%.

5. Cardano (ADA). На вечір середи, 1 березня 2023 року, вартість Cardano (ADA) становила $0,356. Ціна цифрового активу за підсумками минулого звітний період знизилася на 9,87%. Частка ADA у загальній капіталізації криптовалютного ринку за підсумками тижня при цьому знизилася на 0,07 процентного пункту і склала 1,16%.



Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

7 thoughts on “США хочуть встановити тотальний контроль над криптовалютами

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *