США мають намір відмовитися від російської нафти, а Німеччина вже закуповує газ в обхід РФ

Німеччина почала закуповувати природний газ в обхід Росії. Про це повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц в інтерв’ю телеканалу ZDF.

За словами Шольца, німецький уряд заздалегідь підготувався до можливих труднощів у цій сфері. «Ми підготувалися до того, щоб купувати газ ще десь», — сказав він, але не розкрив постачальників. При цьому Шольц зазначив, що Німеччина надалі продовжує отримувати газ, нафту та вугілля з Росії.

Глава Мінекономіки ФРН Роберт Хабек визнав, що німецька економіка вже відчуває наслідки від санкцій, запроваджених щодо РФ за війну в Україні. Він закликав «звільнитися від імпорту російських енергоносіїв».

З таким самим закликом виступає американський конгрес. Сенатори як від Республіканської, так і Демократичної партій внесли на розгляд законопроєкт про заборону імпорту російських нафтопродуктів та сирої нафти, природного газу та вугілля.

За даними Управління енергетичної інформації США, нафта з РФ становила лише 3% усіх постачань сирої нафти, що надійшли до США у 2021 році.

З урахуванням інших нафтопродуктів, таких як неочищений мазут, який можна використовувати для виробництва бензину та дизельного пального, на Росію припадало близько 8% імпорту нафти у 2021 році, хоча в останні місяці ці поставки знижуються.

Білий дім оцінює: цей крок справді завдасть збитків російській економіці чи нафта просто піде на інші ринки та підніме ціни на бензин у США.

У 2021 році США, за власними даними, купили російської нафти на 17 млрд дол (половину – напряму, половину – через треті країни). Весь російський нафтовий експорт за рік становив 110 млрд дол.


Раніше президент України просив країни Заходу відмовитись від російських енергоресурсів.Фото: Shutterstock

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *