Последние новости
США нададуть Україні $1,3 млрд допомоги

США нададуть Україні $1,3 млрд допомоги. Про це 21 червня оголосив держсекретар США Ентоні Блінкен на конференції з відновлення України у Лондоні.

«США нададуть Україні додатково $1,3 млрд, близько $520 млн призначено на відновлення енергетики», — наводить його слова агентство Reuters.

З них:

— $657 мільйонів допоможуть модернізувати залізничну інфраструктуру, порти та іншу критичну інфраструктуру України;

— $100 мільйонів доларів будуть використані для допомоги в цифруванні різних державних систем, щоб збільшити швидкість обробки документів та зменшити корупцію»;

— $35 мільйонів підуть на допомогу українським бізнесам;

— понад $520 мільйонів підуть на допомогу Україні у капітальному ремонті її енергетичної мережі.

Крім того, в заяві сказано, що загальна сума гуманітарної допомоги, наданої Україні у 2023 фінансовому році Сполученими Штатами, склала понад $605 млн. У свою чергу вся гуманітарна допомога Україні від США, виділена з лютого 2022 року, була оцінена Блінкеном у $2,1 млрд.

Новий пакет допомоги від ЄС

Раніше того дня Єврокомісія запропонувала зарезервувати з фондів Євросоюзу для України €50 млрд на найближчі чотири роки. Глава ЄС Урсула фон дер Ляйєн зазначила, що гроші будуть виділені Києву у вигляді грантів та кредитів.

Ще раніше, 16 червня Блінкен повідомив у заяві для преси, опублікованій на сайті Держдепартаменту, що додаткові $205 млн буде виділено на гуманітарну допомогу Україні.

Ця сума буде витрачена на харчі, питну воду, послуги захисних служб, освітні витрати, юридичну допомогу, підтримку притулків та низку інших заходів. Реалізацією гуманітарної підтримки займатимуться міжнародні партнери США, а також неурядові організації у регіоні.

Україна отримає 500 млн доларів від Великобританії

Україна підписала угоду про залучення фінансування у розмірі $500 млн від Великобританії.

Про це повідомив голова українського уряду Денис Шмигаль.

«Світовий банк став одним із лідерів із мобілізації ресурсів для допомоги Україні. Сьогодні ми підписали чергову угоду про залучення фінансування у [розмірі] $500 млн від Великобританії з пакета допомоги Україні на суму $1,76 млрд. Допомога буде надана за підтримки США, Великобританії та Фінляндії», — написав він у своєму телеграм-каналі.
За словами Шмигаля, кошти підуть на зарплати рятувальників та вчителів, виплату пенсій, підтримку малозабезпечених сімей, дітей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, одиноких матерів, а також на оплату медичних послуг за програмою медичних гарантій.

Раніше в середу Шмигаль повідомив, що уряд України підписав серію меморандумів із Європейським банком реконструкції та розвитку для надання фінансування на суму €600 млн цього року для українських державних енергетичних компаній.

Читати також:

Amazon, Hilton та Starbucks працевлаштують і допоможуть отримати громадянство тисячам українців у ЄС та США

США та Україна: контрнаступ йде, 437 тисяч доларів на аналіз економічної ситуації в Україні, військова допомога на $2 млрд

Корисні онлайн-сервіси у США: медична допомога, робота та житло

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *