США направили Україні $400 млн на відновлення енергосистеми

USAID направили Україні $400 млн на відновлення зруйнованої енергосистеми.

Інформація про це міститься у поширеній заяві Агентства Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID), опублікованій у четвер, 30 березня.

«Уряд США через USAID надав Україні $400 млн як допомогу на зимовий період, включаючи обладнання для ремонту енергосистем, електрогенератори, засоби підтримки пунктів обігріву та гуманітарну допомогу (гуманітарні товари, – ковдри та зимовий одяг)», — наголошується в тексті.

У пресрелізі також наголошуються основні позиції щодо зимової допомоги Україні від організації:

  • розгорнуто 360 пунктів обігріву;
  • передано понад 2600 електрогенераторів у понад 150 населених пунктів на території України (понад 200 з них — у звільнені населені пункти Херсонщини);
  • понад 70 км сталевих труб для опалення (для ремонту тепломереж);
  • 60 екскаваторів у 48 міст України;
  • мобільні електростанції потужністю 28 МВт, здатні забезпечити електроенегрією понад 100 000 будинків.

Уточнюється, що цей пакет допомоги мав допомогти українцям «отримати доступ до тепла, гарячої води, електрики, охорони здоров’я та предметів першої необхідності у зимовий період».

Бюро USAID з питань гуманітарної допомоги (USAID’s Bureau for Humanitarian Assistance) по лінії Міжнародної організації з міграції (IOM Ukraine) доставило для потреб українців 30 тис. зимових ковдр. Загалом, у рамках допомоги в зимовий період, що мала загальну вартість 400 млн. дол., USAID доправило в Україну понад 50 тис. таких ковдр.

Раніше, 1 лютого, стало відомо, що USAID направить Україні $135 млн із ліквідованого американсько-російського інвестиційного фонду. Зазначається, що кошти підуть на відновлення економіки країни.

До цього, 26 січня, агентство Bloomberg повідомило, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) розглядає можливість надання багаторічного пакета допомоги для України на суму до $16 млрд, щоб допомогти покрити потреби країни. Якщо програму буде схвалено, Україна отримає від $5 млрд до $7 млрд у перший рік.

Наприкінці минулого року Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков розповів про стан енергосистеми країни. За його словами, близько 50% енергооб’єктів країни пошкоджено, частину повністю знищено.

Читати також:

Слідчі та аудитори зі США вже в Києві з перевіркою $113 млрд наданої допомоги

До Києва прибула глава USAID — Агентства США з міжнародного розвитку

Воєнна допомога надана США використовується за призначенням

У США ще на рік продовжили термін перебування для українців

Глава Мінфіну США Єллен відвідала Київ та повідомила про транш на $1,2 млрдСвітлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “США направили Україні $400 млн на відновлення енергосистеми

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *