США отримали розвіддані про російську зброю для знищення супутників

За інформацією агентства Associated Press, Сполучені Штати нещодавно здобули секретні розвідувальні дані про розробку Росією зброї для знищення супутників. Цю інформацію було доведено до відома вищих посадових осіб у Вашингтоні.

За словами чотирьох анонімних джерел, ознайомлених з даними, йдеться про ще не введену в експлуатацію зброю. Один зі співрозмовників агентства у Конгресі США зазначив, що загроза пов’язана з розгортанням Росією протисупутникового озброєння у космосі. Про це пише видання Voice of America.

Така зброя може становити серйозну небезпеку для американських супутників, які передають мільярди байтів даних щогодини. Поки не зрозуміло, чи має ця російська система ядерний потенціал, але саме така можливість викликає занепокоєння.

За оцінками американських посадовців, ознайомлених з даними розвідки, мова не йде про вже чинний військовий потенціал. Представники спецслужб вважають, що загроза є серйозною, проте вона не має викликати паніку.

У свою чергу, представник Кремля Дмитро Пєсков назвав повідомлення про нову російську зброю вигадкою з метою отримати від Конгресу США додаткові кошти на підтримку України.

Експерти зазначають, що Росія вже тривалий час розробляє технології для ураження супутників у космосі. Зокрема, у 2021 році вона провела випробування протисупутникової ракети «Нудоль», яка збила один з її ж неактивних супутників. Це викликало занепокоєння на Заході.

Отримані США розвіддані можуть свідчити, що Росія нарощує свої можливості у цій сфері. У разі повномасштабного конфлікту здатність уражати супутники противника надасть Росії значну перевагу.

Тому Сполучені Штати та їхні союзники мають уважно стежити за розвитком російських протисупутникових технологій та вживати відповідних заходів для посилення захисту власних космічних активів. Водночас не варто допускати паніки, адже, за даними розвідки, поки ця загроза не є безпосередньою.

Читати також:

З Нью-Йорка до Парижа за 90 хвилин

The Sun: названо п’ять варіантів відповіді США на ядерний удар Росії

Світлина згенерована за допомогою ШІ

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *