Україна отримала від США промислові 3D-принтери, які здатні друкувати запчастини до військової техніки прямо на полі бою.
Про це у п’ятницю, 15 вересня, заявив помічник керівника Пентагону з питань закупівель та утримання Вільям ЛаПлант.
За його словами, принтери було доставлено до Києва ще у серпні. Минулого тижня було закінчено навчання щодо їх використання. Кількість переданих агрегатів не розголошується.
«Йдеться про принтер розміром з вантажівку», — зазначив помічник американського міністра оборони із закупівель та утримання Вільям ЛаПлант, додавши, що поява цих пристроїв «відкриє нові можливості для ЗСУ».
Обладнання «розміром із вантажівку» на полі бою спростить ремонт військової техніки. «Ви можете робити чудові речі за допомогою 3D-друку, не лише через швидкість. Ви можете фактично виготовляти деталі, які б не могли виготовити у звичайних умовах», — пояснив ЛаПлант.
Він також розповів, що після початку російського вторгнення українці почали самостійно друкувати 3D запчастини, «не маючи пакетів технічних даних». За словами ЛаПлант, США та союзники поставилися з розумінням та допомогли виправити цю ситуацію, видавши всі необхідні дозволи.
У серпні про те, що в Україні налагоджено також виробництво дронів та боєприпасів до них, писав Economist, відзначаючи, що рахунок йде вже на десятки тисяч пристроїв і деякі майстерні випускають на 3D-принтерах до 1000 штук на тиждень.
Група розробників у Києві розповіла про створення 800-грамової бомби «Зайчик». Її пластиковий корпус виробляється на 3D-принтері та відсилається до військ, де його начиняють вибухівкою С4 та сталевою шрапнеллю. Інша група майстрів-аматорів з квітня до липня випустила понад 30 000 аналогічних бомб. Ще більше надходить із-за кордону.
Один із майстрів повідомив, що друк корпусу для 27-сантиметрової бомби під назвою «Велике яйце» коштує менш ніж $3,85. Виробники можуть підлаштовуватися під запити операторів дронів, просто змінюючи налаштування на принтері вартістю $1200.
У серпні США оголосили про надання Україні нового пакету військової допомоги. Його загальна сума становитиме 200 мільйонів доларів. З початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України американська влада передала Києву допомоги на суму близько 66,2 мільярда доларів.
Читати також:
Воєнна допомога надана США використовується за призначенням
Сполучені Штати стали лідером за обсягом допомоги Україні
Як з Америки підтримують ЗСУ: тонни військової та гуманітарної допомоги
США передали прикордонникам України 40 позашляховиків для патрулювання (+ФОТО, ВІДЕО)
Морський піхотинець із США навчає українців як надавати першу допомогу
США щомісяця виділяють Україні $1,5 млрд для підтримки бюджету
Світлина з відкритих джерел