США переглядають стратегію підтримки України: акцент на двосторонніх угодах замість НАТО

За повідомленням агентства Bloomberg, адміністрація Білого дому переглянула свою позицію щодо публічного заклику про запрошення України до НАТО. Замість цього США зосереджуються на розробці двосторонніх угод про безпеку та посиленні військової підтримки Києва.

Нова стратегія підтримки

Джо Байден прагне максимально зміцнити позиції України до потенційної інавгурації Дональда Трампа 20 січня 2025 року. Серед ключових рішень – надання дозволу на використання західної далекобійної зброї проти військових об’єктів на території Росії та активна дипломатична підтримка, зокрема на саміті G20 у Бразилії.

Масштаби військової допомоги

За даними Держдепартаменту, загальний обсяг американської військової допомоги Україні вже перевищив 64 мільярди доларів. Наразі адміністрація Байдена поспішає використати останні 9 мільярдів доларів, виділених Конгресом. Держсекретар Ентоні Блінкен підтвердив намір передати Україні всі доступні ресурси до 20 січня, включаючи системи ППО, артилерію та бронетехніку.

Обмеження та виклики 

Проте існують певні обмеження щодо нарощування поставок озброєнь. Більшість залишків коштів може бути використана лише для передачі наявної в запасах Пентагону зброї, при цьому надмірне скорочення американських запасів може загрожувати обороноздатності самих США.

Позиції країн НАТО 

Питання вступу України до НАТО залишається дискусійним серед країн-членів альянсу. США та Німеччина, попри загальну підтримку України, виступають проти офіційного запрошення, побоюючись ескалації конфлікту з Росією. Угорщина та Словаччина також висловлюють застереження. За даними Politico, деякі країни, як-от Бельгія, Словенія та Іспанія, займають вичікувальну позицію, формально підтримуючи ідею, але уникаючи конкретних зобов’язань.

Позиція України

Для України, яка подала заявку на вступ до НАТО невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії, «негайне запрошення» до альянсу залишається першим пунктом «плану перемоги» президента Зеленського. Однак, за словами постійної представниці США при НАТО Джуліанни Сміт, альянс наразі не готовий запропонувати Україні членство чи запрошення.

Джерело: Bloomberg

Читати також:

Республіканці США зацікавилися природними ресурсами України: деталі «плану перемоги» Зеленського

«Україні потрібні «Томагавки»: експосол США Джон Хербст про новий виток російської ескалації

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *