Последние новости
США «покарали» Угорщину за відкрите «загравання» з Росією

США призупинили продаж озброєнь для Угорщини, — повідомляє газета «Вашингтон пост». Угоду на 735 мільйонів доларів заблокував головний сенатор-республіканець Комітету з міжнародних відносин Джим Ріш (штат Айдахо).

В інтерв’ю виданню він пояснив, що цим «покарав» Угорщину за її позицію щодо прийняття нових членів до Північноатлантичного альянсу.

«Угорщина повинна погодитися зі вступом Швеції до НАТО, якщо хоче отримати пакет озброєння, який включає 24 батареї ракетних установок «Хаймарс», — Вашингтон пост» зазначає, що рішення призупинити продаж нової зброї Будапешту демонструє дедалі більшу нетерпимість до Угорщини з боку прихильників альянсу, таких як Ріш, який рідко затримує продаж зброї країнам у будь-якій частині світу.

За словами сенатора, він протягом тривалого часу безпосередньо висловлював уряду Угорщини своє занепокоєння щодо членства Швеції в НАТО, але оскільки в цьому напрямку з боку угорської влади немає жодних зрушень, то він «вирішив поставити на паузу продаж зброї».

Видання пояснює, що всі великі угоди зброї вимагають схвалення голів і високопоставлених членів комітетів Сенату і Палати представників із закордонних справ. Таким чином, заперечення Ріша не дозволяє Держдепу завершити угоду з Угорщиною.

Представник Держдепартаменту відмовився коментувати це питання, заявивши, що відомство не коментує «очікуваний продаж зброї». Представник угорського уряду не відповів на запит американських журналістів відносно зброї, натомість у МЗС Угорщини активно «заграють» з Кремлем та прогнозують багаторічну війну Росії проти України.

Угорщина вважає неможливим швидке завершення війни в Україні через глибоку присутність США

Війна в Україні не закінчиться найближчим часом, на що вказує військова допомога Києву та глибока присутність США, — заявив міністр закордонних справ та зовнішньоекономічних зв’язків Угорщини Петер Сійярто у середу, 14 червня.

За його словами, ситуація в Україні «не рухається в сторону мирних переговорів».

«На жаль, усі події показують зовсім інший напрямок. Постачання зброї, дуже відкрита згадка ядерних потужностей, наступ одна на одну з двох сторін, навчання українських солдатів у європейських країнах, дуже глибоке залучення американців. Миру не буде», — сказав міністр у розмові з турецьким агентством Anadolu.

Сійярто також зазначив, що Україна не зможе протистояти Росії без американської підтримки. Глава угорського МЗС підкреслив, що стійке довгострокове мирне врегулювання українського конфлікту залежить від угоди між Вашингтоном і Кремлем.

З вище сказаного зовсім недивно, що США пильніше почали приглядатися до Угорщини через відкрито проросійську риторику.

Довідка


Швеція та Фінляндія подали заявки на вступ до НАТО у травні минулого року на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Для вступу до альянсу необхідне схвалення всіх його членів. Фінляндію прийняли до НАТО у квітні 2023 року.

Заявку Швеції досі не ратифікували Угорщина та Туреччина. Угорщина закидає Швеції критику своїх державних інститутів. У травні прем’єр-міністр країни Віктор Орбан заявив, що «нічого не має проти членства Швеції в НАТО», але для схвалення її заявки відносини двох країн мають «значно покращитися».

Туреччина вимагає від Швеції видачі представників Робочої партії Курдистану, яку турецька влада вважає терористичною організацією.


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *