США посилюють торговельну конфронтацію з Китаєм через електромобілі

США запровадили нові безпрецедентно високі мита на імпорт електромобілів та низки інших товарів з Китаю. Адміністрація Джо Байдена наклала 100% ввізне мито на китайські електричні авто, посилаючись на їхнє «штучне здешевлення», що нібито створює нечесні конкурентні переваги.

Крім електрокарів, США суттєво збільшили імпортні тарифи на китайські сонячні панелі, напівпровідники, портові крани та медичні вироби. За словами Білого дому, ці кроки націлені на захист стратегічно важливих галузей від «глобального затоплення ринків дешевим експортом з Китаю».

Директорка Національної економічної ради Лейел Брейнард запевнила, що адміністрація прагне стабільних відносин з Пекіном, проте не збирається толерувати практику субсидування експорту, яка послаблює міжнародну конкуренцію. Торговельна представниця США пояснила, що Байден особисто був свідком руйнівного впливу відтоку виробництва до дешевших країн у рідному Скрентоні.

Рішення Вашингтона обійдеться Китаю 18 мільярдами доларів щорічних втрат. В уряді переконані, що вжиті заходи відповідають правилам СОТ. І хоча Пекін засудив їх як «символічний жест з виборчих міркувань», в Білому домі наполягають на справедливому торговельному полі.

Нові мита доповнили низку раніше запроваджених Дональдом Трампом імпортних тарифів на китайську продукцію. Вони стали черговим проявом торговельного протистояння між двома наддержавами та мали на меті обмежити конкурентну перевагу Китаю від заниженої собівартості виробництва.

Водночас Європа поки що зайняла більш стриману позицію. ЄС вивчає можливий вплив американських заходів, проте поки офіційно не оголошував про наміри послідувати за США. Канцлер Німеччини Олаф Шольц відзначив, що європейські виробники активно присутні на китайському ринку, а імпорт електромобілів з Піднебесної значною мірою складається з продукції західних брендів, які там виробляють свої авто.

Реакція Пекіна була критичною. Офіційні ЗМІ Китаю назвали «перекрученням» звинувачення США в державній підтримці надвиробництва, наголосивши, що підприємства країни просто задовольняють світовий попит. Втім, протистояння між двома економічними гігантами навряд чи вичерпається одними тільки новими тарифами й поборами.

Джерело: Tagesschau

Читати також:

Tesla домовилась про доступ на китайський ринок автопілотів

The Guardian: Китай випереджає США у технологічних перегонах

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *