
Через війну в Україні Міністерство внутрішньої безпеки США продовжило дію тимчасового захищеного статусу (Temporary Protected Status, TPS) для українських громадян на 18 місяців – до 19 квітня 2025 року. Про це повідомляється у пресрелізі відомства.
Поточні бенефіціари, які бажають продовжити свій тимчасовий захищений статус, повинні своєчасно перереєструватися протягом 60-денного періоду перереєстрації з 21 серпня 2023 року по 20 жовтня 2023 року, щоб гарантувати безперервне збереження свого TPS і дозволу на роботу. Усвідомлюючи, що не всі повторно зареєстровані особи можуть отримати новий документ про дозвіл на працевлаштування (EAD) до закінчення терміну дії поточного EAD, Служба громадянства та імміграції США (USCIS) автоматично подовжує дію EAD, виданих раніше, до 19 жовтня 2024 року.
TPS — цей статус дає громадянам України, що дає можливість легально перебувати на території США та отримати дозвіл на роботу. Як йдеться у пресрелізі, ті, хто вже отримав захищений статус та бажають зберегти його, мають перереєструватися протягом 60 днів. Нововведення дозволить більш ніж 26 000 громадянам України зберегти цей статус до 19 квітня 2025 року, а приблизно 167 000 їх співгромадян – подати заявку на отримання цього статусу», — наголосили у Міністерстві. Ця група включає громадян України (та осіб без громадянства, які востаннє проживали в Україні) у Сполучених Штатах із неімміграційним статусом або без законного імміграційного статусу.
До цього оголошення додається повідомлення про спеціальні пільги для студентів за візою F-1, з-поміж громадян України, які перебувають у США, щоб студенти могли вимагати дозволу на працевлаштування, працювати збільшену кількість годин під час навчання та зменшити навантаження за курсом, продовжуючи підтримувати статус F-1 протягом періоду призначення TPS. Міністр внутрішньої безпеки Алехандро Н. Майоркас прийняв рішення продовжити та змінити призначення TPS для цієї групи населення після консультації з міжвідомчими партнерами.
USCIS продовжить обробляти заявки, які очікують на розгляд, подані за попередніми позначеннями TPS для України. Особам із формою I-821, заявою про тимчасовий захищений статус або пов’язаною формою I-765, заявою на дозвіл на працевлаштування, що очікує на розгляд, не потрібно повторно подавати жодну із заяв. Якщо USCIS схвалить форму I-821 або I-765, подану відповідно до попереднього призначення TPS для України, USCIS надасть окрему TPS до 19 квітня 2025 року та видасть EAD, чинний до тієї ж дати.
Заявники, які вперше подають заявку на отримання TPS, повинні подати форму I-821 «Заява про надання тимчасового захищеного статусу» протягом періоду початкової реєстрації, який триває з 21 серпня 2023 року до 19 квітня 2025 року. Заявники можуть подати форму I- 821 онлайн. Подаючи заявку на отримання дозволу на працевлаштування, заявники також можуть подати запит на EAD, подавши заповнену форму I-765, заяву про дозвіл на працевлаштування, разом із формою I-821 або окремо пізніше. Заявники також можуть подати форму I-765 онлайн.
Міністерство внутрішньої безпеки США пояснює критерії, часові рамки та процедури, необхідні поточним бенефіціарам для перереєстрації та поновлення EAD, а також подає інформацію для нових заявників як подати початкову заявку відповідно до повторного призначення та як подати заявку на EAD.

«Військове вторгнення Росії в Україну і гуманітарна криза, що виникла в результаті цього, вимагають, щоб Сполучені Штати продовжили забезпечувати захист для українців, які не можуть повернутися до своєї країни. Ми продовжимо підтримку громадян України через цю тимчасову форму гуманітарної допомоги», – заявив міністр внутрішньої безпеки США Алехандро Майоркас.
Продовження програми TPS є результатом війни РФ проти України, що не зупиняється і є найбільшим військовим вторгненням в Європі з часів Другої світової війни. Військове вторгнення Росії призвело до великої кількості жертв серед цивільного населення та повідомлень про воєнні злочини та злочини проти людяності, вчинені російськими військовими та посадовими особами. Це вторгнення спричинило гуманітарну кризу: значна кількість людей втекла, зазнала пошкоджень цивільна інфраструктура, що залишило багатьох без електрики та доступу до медичних послуг. Ці умови перешкоджають безпечному поверненню українських громадян додому, — так вважають в Штатах.
Алехандро Н. Майоркас: «Ми продовжуватимемо надавати підтримку громадянам України через цю тимчасову форму гуманітарної допомоги».
З переліком документів, який необхідно буде подати на TPS, можна ознайомити на веб-сторінці Служби громадянства та імміграції США (USCIS): https://www.uscis.gov/humanitarian/temporary-protected-status
Статус тимчасового захисту надасть можливість громадянам України залишитися у США терміном до 18 місяців з можливістю подання документів на дозвіл на працевлаштування в США.
Читати також:
Українці можуть подати заявку на 1000 доларів допомоги від організації зі США
Робота в США 2023: корисні онлайн-сервіси з пошуку роботи для іммігрантів з України
Всі українські біженці отримають грін-кард для життя в США
Світлина з відкритих джерел