США розробляють план на випадок застосування Росією ядерної зброї

Білий дім створив секретну робочу групу, яка розробляє можливі сценарії поведінки верхівки Кремля і заходи НАТО у відповідь на випадок якщо РФ вдасться до використання зброї масової заглади — хімічної, бактеріологічної, чи ядерної.

Про це пише газета New York Times.

Так звана «команда тигрів», куди входять фахівці з національної безпеки, з 28 лютого  проводять імітаційні навчання, щоб відпрацювати можливі заходи у відповідь.

Група фахівців також опрацьовує реакцію на випадок атаки Росією по території НАТО, наприклад, якщо російські війська почнуть обстрілювати колони, які доставляють зброю та допомогу Україні з країн альянсу.

Команда зустрічається тричі на тиждень, вивчає готовність Росії напасти на сусідні країни, включаючи Молдову та Грузію.

Усього місяць тому такі сценарії здавались гіпотетичними, — пише видання. Але сьогодні Білий дім, і штаб-квартира НАТО усвідомили, що Росія може вдатися до найпотужнішої зброї у своєму арсеналі, щоб вибратися з військової безвиході, в яку потрапила на території України.

23 березня Байден, і генсек НАТО Єнс Столтенберг заявили про зростання ознак, що вказують на те, що Росія готується застосувати в Україні хімічну зброю. Можливі сценарії розвитку подій усі лідери країн НАТО обговорили у четвер, 24 березня, на позачерговій сесії у Брюсселі, куди приїхав й президент США Джо Байден. Зустріч пройшла за зачиненими дверима, без помічників та мобільних телефонів, і це була перша зустріч усіх глав країн НАТО після початку російсько-української війни.

До слова, Медведєв назвав 4 випадки, коли Росія може застосувати ядерну зброю

Заступник секретаря Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що Росія може застосувати ядерну зброю у чотирьох випадках.

Росія може застосувати ядерну зброю, коли:

1. по її території буде завдано удару з використанням засобів ядерного ураження;


2. у разі застосування ядерної зброї проти Росії або її союзників;

3. якщо буде зазіхання на критичну інфраструктуру, в результаті чого російські сили ядерного стримування будуть паралізовані;

4. напад на союзників, де під загрозою було б існування країни.

Примітно, «ядерні» загрози з боку Росії посилилися після провалів росіян у бойових діях проти України.

22 березня прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков нагадав американським журналістам про концепцію нацбезпеки країни, яка припускає застосування ядерної зброї, якщо РФ опиниться під загрозою існування. Вже за два дні після цього російський дипломат в ООН також публічно заявив про готовність Росії застосувати зброю масового ураження, якщо РФ спровокує НАТО. 

До слова, Росія розмістила ракетні комплекси «Іскандер» неподалік українських кордонів. Вони поставлені та висунуті так, щоб мати можливість накрити Київ. Зокрема, комплекси «Іскандера» розгорнуті у Калінінградській області РФ, у низці інших регіонів країни, а також в окупованому Криму. 

Як зазначають військові експерти, найбільшим ризиком в цей час є ядерні удари малої потужностіПід час ядерної війни необов’язково знищувати все людство. Можна завдавати точкових ударів малої потужності, не використовуючи мегатонні ракети.  У разі точкових ударів постраждають окремі міста, наслідком буде зараження місцевості.

Після вибуху малої потужності (5-6 кілотонн) радіонукліди потраплять в атмосферу й опустяться в ґрунт. Через 25-30 років природа відновиться, радіаційний фон та верхні шари ґрунту прийдуть у нормальний стан. Людям, які потрапили в зону обстрілу, доведеться або ховатися в бетонних бункерах або мігрувати до безпечних міст і країн, проте серед постраждалих почне поширюватися променева хвороба та онкологічні захворювання. 


Світлина: колаж, відкриті соціальні мережі

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “США розробляють план на випадок застосування Росією ядерної зброї

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *