Сполучені Штати незмінно залишаються надійним партнером України у ці важки часи і всіляко підтримують ЗСУ, український бюджет та українських підприємців. Останні новини з офіційних джерел Білого дому та Пентагону нижче у статті.
У Сенат США внесено законопроєкт про розширення конфіскованих російських активів, що передаються Україні
Двопартійна група американських сенаторів на чолі з демократом Джо Мінчіном та республіканцем Ліндсі Гремом представила законопроєкт, який дозволить Міністерству юстиції США передавати Україні більше конфіскованих російських активів, — передає «Голос Америки».
Законопроєкт про передачу Україні незаконних активів розширює чинні повноваження Мін’юсту щодо надходження в Україну надходжень від санкцій, введених проти Росії та Білорусі у зв’язку з російським вторгненням в Україну. Відповідно до повноважень Мін’юст може передавати Україні тільки активи, конфісковані внаслідок порушення окремих санкцій, пов’язаних з Росією.
Перше і єдине на цей момент використання цих повноважень відбулося у 2023 році, коли генеральний прокурор Меррік Гарланд санкціонував передачу конфіскованих активів у російського олігарха, який потрапив під санкції, на суму 5,4 мільйона доларів.
У разі розширення повноважень Конгресом Мін’юст зможе передавати набагато більше активів для підтримки українського народу.
Наприклад, законопроєкт дозволить США передавати Україні активи, конфісковані внаслідок порушення ширшого спектра економічних контрзаходів, таких як заходи експортного контролю.
«Перемога над Кремлем та підтримка українського народу у цій безжалісній та несправедливій війні мають залишатися нашим пріоритетом, – заявив сенатор Мінчін. – Я твердо маю намір довести цей законопроєкт до фінішної мети, щоб підтвердити нашу довгострокову відданість українському народу та нашій провідній ролі у боротьбі за захист демократії».
З цим погодився сенатор Грем.
Байден та Сунак підтвердили, що продовжать підтримувати Україну
Президент Джо Байден у четвер заявив, що Сполучені Штати продовжать фінансувати підтримку України перед російським вторгненням «стільки, скільки буде потрібно». Американський лідер сказав про це під час спільної пресконференції з британським прем’єром Ріші Сунаком у Білому домі.
«Сьогодні ми обговорили нашу незмінну підтримку українського народу, який захищається від жорстокої агресії з боку Росії та [Володимира] Путіна, – заявив Байден. — Великобританія та Сполучені Штати разом із більш ніж 50 партнерами взяли на себе зобов’язання щодо надання Україні допомоги в галузі безпеки на історичному рівні. І я хочу подякувати прем’єр-міністру за сильне лідерство».
Президент наголосив, що Великобританія під керівництвом Сунака надає Києву «значну допомогу в галузі безпеки та навчає українські війська, щоб вони могли ефективно використовувати обладнання та боєприпаси, які ми колективно їм надаємо».
Байден зазначив, що у переговорах з урядом Володимира Зеленського та з американськими союзниками та партнерами головною темою є «довгострокова безпека для стримування майбутньої агресії після цієї війни».
«Ми просуваємо цю мету, надаючи їм підтримку, якої зараз потребує Україна на полі бою, і допомагаючи їм зміцнювати свої збройні сили в довгостроковій перспективі, — заявив президент. — У нас буде фінансування, необхідне для підтримки України стільки, скільки це потрібно». Ріші Сунак заявив, що «Великобританія пишається своїм внеском» у боротьбу України з російською агресією, у тому числі шляхом надання танків, далекобійної зброї та навчання військовослужбовців.
«Нехай ніхто не сумнівається у тому, що лідерство та ресурси США є вирішальним внеском, що дозволяє силам демократії та свободи перемогти, — додав британський прем’єр. — Нам пощастило, що у нас є американські інвестиції в європейську безпеку, але ми повинні розділити тягар разом з вами, тому витрати на оборону у Великій Британії завжди були вищими за 2% [від національного ВВП, як того вимагають правила НАТО]».
Сунак закликав інші країни НАТО «наслідувати приклад США та Великобританії, тому що наша безпека є колективною».
Міллі завив про активізацію бойових дій в Україні
Колишній голова Об’єднаного комітету начальників штабів збройних сил США генерал Марк Міллі заявив, що бойові дії в Україні активізувалися, але застеріг від того, щоб робити надто великі висновки зі щоденних операцій, — передає «Голос Америки».
«На всій території України, окупованій Росією, спостерігається активність, і бойові дії дещо посилилися», — заявив Міллі в ексклюзивному інтерв’ю Associated Press. За словами Міллі, це справа України оголошувати офіційно про початок контрнаступу, але українські війська готові до цієї боротьби.
«За нашими оцінками, українські військові добре підготовлені до будь-яких дій – вести наступальні бої або оборонятися, — сказав він. – Вони добре підготовлені».
Він також попередив, що згодом характер бойових дій змінюватиметься.
«Як і Нормандська операція чи будь-яка інша велика битва, війна – це успіхи та невдачі, – сказав Міллі. – Будуть дні підвищеної активності та дні низької активності, будуть наступальні дії та оборонні дії. Тож досить довгий час буде рух туди-сюди».
США та їхні союзники та партнери надали Україні зброю на мільярди доларів та організували широкий спектр бойової підготовки українських сил, щоб вони могли обслуговувати цю техніку та підготуватися до довгострокового контрнаступу. Міллі заявив про це в той час, як, на думку багатьох, українські сили висунулися вперед під час нового сплеску бойових дій на ділянках більш ніж тисячокілометрової лінії фронту на сході та півдні.
Активізація бойових дій відбулася після довгої підготовки зимою. Майже щотижня США та їхні союзники постачали Україні мільйони артилерійських та інших боєприпасів, а також системи ППО, включаючи зенітні ракетні комплекси «Патріот», танки, безпілотники та іншу зброю. Оцінюючи події попереднього року, Міллі сказав, що українські сили добре захищали країну з початку вторгнення у лютому до середини літа, а потім провели дві успішні наступальні операції у Харкові та Херсоні.
Міллі заявив, що він вважає, що навчання та зброя, поставлена союзниками протягом зими, підготували Україну до майбутніх бойових дій.
«Було проведено багато тренувань, було багато постачань, інші країни, включаючи США, поставили багато боєприпасів, – сказав Міллі. – Вони досить добре підготувалися до ведення загальновійськових операцій. Тому я думаю, що ЗСУ підготувалися до того, що їм потрібно робити незалежно від того, який тип операції вони проводять».
США виділять кошти на дослідження української економіки
США виділяють 437 тисяч доларів на аналіз економічної ситуації в Україні, — повідомив Держдепартамент. Гроші надійдуть у рамках реалізації програми Організації економічного співробітництва та розвитку.
«США повністю підтримують програму ОЕСР для України та раді виділити 437 тисяч доларів на її імплементацію. Програма підтримає серію реформ, відновлення та реконструкції економіки України», — йдеться у пресрелізі.
На американський внесок передбачається провести комплексне дослідження економіки України для виявлення недоліків та пріоритетних напрямів реформ.
У Держдепартаменті нагадали, що США вже надали Україні бюджетну допомогу на 19,25 мільярда доларів.
Пентагон готує новий пакет військової допомоги для України на $2 млрд
США виділять новий пакет військової допомоги для України, до якого ввійдуть боєприпаси для протиповітряної оборони (ППО). Загальна вартість озброєнь становить понад $2 млрд.
Про це було опубліковано у п’ятницю, 9 червня, на сайті Пентагону.
Гроші, виділені в рамках Ініціативи зі сприяння безпеці України, підуть на купівлю пускових установок та ракет Hawk, а також двох типів удосконалених ракет ППО Patriot: Patriot Advanced Capability Missile-3 (Pac-3), виробництва Lockheed Martin та Guidance Enhanced Missile (GEM) -T) виробництва Raytheon Technologies.
Новий пакет військової допомоги Україні на загальну суму $2,1 млрд має продемонструвати непохитну підтримку Сполученими Штатами Києва і включатиме критично важливі засоби протиповітряної оборони (ППО) та боєприпаси, — сказано в повідомленні Пентагону.
Проте міноборони США уточнило, що зазначена допомога буде надана в рамках Ініціативи сприяння безпеці України, що передбачає не пряму передачу техніки та боєприпасів із запасів Пентагону, а укладання контрактів із підприємствами військово-промислового комплексу чи союзниками на виробництво, чи придбання відповідного військового обладнання.
Також повідомляється, що до поточного пакета допомоги увійдуть додаткові боєприпаси для зенітного ракетного комплексу (ЗРК) Patriot, системи ППО HAWK та ракети до них, артилерійські постріли, розвідувальні БПЛА Puma, а також витрати на навчання солдатів та технічне обслуговування та підтримку техніки.
На початку червня Білий дім США оголосив про військовий пакет допомоги для України, який включає системи ППО, зенітні комплекси Stinger, танкові боєприпаси та інше оборонне обладнання на суму до $300 млн.
США виділять Україні до $100 тис. на переклади книг
США 2023 року виділять Україні до $100 тис. на переклади книг.
Про це йдеться у програмі перекладу літератури з англійської на українську мову, опублікованій 8 червня на сайті Egreenews.
Це будуть невеликі гранти. Їх нададуть українським видавцям, які захочуть перекласти американські книги. У документі сказано, що метою програми стане сприяння Україні в економічних, соціальних та освітніх реформах.
«Це фінансування буде спрямоване на підтримку перекладу текстів, написаних американськими авторами та спочатку опублікованих американськими видавництвами. Перекладені книги поширюватимуться серед ВНЗ та шкіл, бібліотек, урядових та неурядових організацій, міністерств, ЗМІ та інших обраних організацій», — повідомляється у документі.
Серед основних критеріїв відбору книжок для перекладів США назвали актуальність творів, їх своєчасність і якість. Заявки на фінансування розглядатимуться від українських некомерційних та неурядових видавців.
Світлина з відкитих джерел
2 thoughts on “США та Україна: контрнаступ йде, 437 тисяч доларів на аналіз економічної ситуації в Україні, військова допомога на $2 млрд”