
Сполучені Штати незмінно залишаються надійним партнером України у цей складний період для нашого народу. Останні новини з офіційних джерел та іноземних ЗМІ про контрнаступ і не тільки.

Оглядач The Times: війна РФ в Україні затягується
У The Times журналіст Макс Гастінгс дорікає урядам країн Європи за те, що їхня риторика та дії розходяться. Про це свідчить їхня політична поведінка, яка транслює прірву між їхньою риторикою та діями. Багато обіцянок, зроблених цього тижня, мають виключно умовний характер і загальна сума обіцяних коштів набагато поступається тій, якої потребує та реально отримує на час Україна.
На думку британського журналіста, саме на затягування війни, доки не втомиться Захід, сподіваються у Кремлі. У зв’язку з цим країнам Європи необхідно активізувати ланцюжки постачання боєприпасів та діяти швидко та в довгостроковій перспективі. Тоді як «розсудливу» поведінка демонструють Скандинавські країни та Польща, а також США, які зміцнюють збройні сили, західноєвропейські країни, навпаки, поводяться досить пасивно, що, однак, зовсім не відповідає їхнім словам. Німеччина майже нічого не робить, Франція робить, але дуже мало. Гастінгс стверджує, що і Берлін, і Париж зараз більш реалістично, ніж рік тому, оцінюють неминучість довгострокової конфронтації з Росією.
Але у них, схоже, немає бажання вживати необхідних заходів. Про це свідчить, наприклад, обсяг військової допомоги Україні — допомога Сполучених Штатів на 15% більша, ніж допомога всього Європейського Союзу разом. Великобританія слідує за США на другому місці, але Лондон поставив Києву лише одну сьому частину озброєнь та обладнання, що постачається Вашингтоном. Щобільше, Сполучене Королівство, на відміну від США, практично нічого не робить для заміни величезної кількості техніки, знятої з озброєння армії. «Російська економіка тримається напрочуд добре», попри всі введені проти неї санкції. Щогірше, ООН та багато країн у світі займають досить пасивну позицію щодо війни РФ в Україні.

Байден провів телефонну розмову із Зеленським
Володимир Зеленський у своєму телеграм-каналі заявив, що провів «позитивну та що надихає розмову» з президентом США Джо Байденом, в якому обговорив бойові дії та ситуацію в Росії.
«Говорив із президентом США Джозефом Байденом. Позитивна та така, що надихає розмова. Обговорили перебіг бойових дій та процеси, що відбуваються в Росії… Обговорили подальше розширення оборонної співпраці з акцентом на далекобійних засобах ураження», — написав Зеленський. За його словами, президенти також скоординували позиції напередодні вільнюського саміту НАТО, наміченого на 11—12 липня, обговорили продовження роботи над реалізацією української формули миру та підготовку до саміту.
Також Зеленський повідомив, що провів розмову із президентом Польщі Анджеєм Дудою.
«Остання на сьогодні розмова з нашими партнерами — з президентом Польщі Анджеєм Дудою. Обговорили останні події в Росії та те, як вони можуть вплинути на перебіг бойових дій та ситуацію з безпекою в регіоні. Розповів про стан справ на полі бою», — написав він.
Раніше в інтерв’ю BBC Зеленський заявив, що якщо Україна не отримає запрошення до НАТО на саміті у Вільнюсі, це демотивує українські війська. За його словами, він неодноразово говорив із лідерами європейських країн, Байденом, генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом і просив «не вибивати ґрунт з-під ніг» у країни.
Наприкінці вересня 2022 року Зеленський повідомив, що Україна подає заявку про вступ до НАТО у прискореному порядку. Проведення такої процедури зараз невчасно, — зауважив пізніше помічник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван. Генсек НАТО Єнс Столтенберг наголошував, що альянс сконцентрує зусилля на наданні допомоги Україні у самозахисті.

США виділять Україні черговий пакет військової допомоги на $500 млн — CNN
Сполучені Штати оголосять про надання Україні нового пакету військової допомоги на суму $500 млн у вівторок, 27 червня. Про це сьогодні, 26 червня, повідомив телеканал CNN із посиланням на джерела в адміністрації.
За його даними, в черговий пакет увійдуть бронемашини Bradley та бронетранспортери Stryker. Це постачання має замінити ту техніку, яка раніше була втрачена ЗСУ під час контрнаступу, — повідомляє агентство Reuters. «Пакет військової допомоги включатиме наземний транспорт… Очікується, що буде включено 30 бойових машин Bradley і 25 бронетранспортерів Stryker», — зазначили в агентстві. Також Україні передадуть снаряди для ракетних комплексів HIMARS, протитанкові засоби, у тому числі Javelin, та боєприпаси для ЗРК Patriot та Stinger.
Цього місяця Білий дім уже оголошував про надання військової допомоги Україні. Раніше в середині червня в американському військовому відомстві констатували, що за час діяльності Джо Байдена як глава держави Україні було виділено військову допомогу на 40,7 мільярда доларів.

New York Times про контрнаступ ЗСУ
Результати контрнаступу ЗСУ повільніші ніж очікувалося, — пише газета New York Times. Крім того, на думку видання, Україна не змогла використати заколот Євгена Пригожина та ПВК «Вагнер» на свою користь і ці події не вплинули на ситуацію на полі бою. Також New York Times пише, що США визнають, що з переданих Україні машин піхоти Bradley щонайменше 17 (понад 15% з арсеналу) пошкоджено.

Глави МЗС ЄС схвалили збільшення фонду військової допомоги Україні на 3,5 млрд євро
ВПС Данії планують раніше терміну (до 2025 року, а не до 2027-го) вивести з експлуатації винищувачі F-16, щоб прискорити їх передачу Україні, — заявив виконуючий обов’язки голови данської міноборони Троєлс Лунд Поульсен.
Австралія виділить Україні новий пакет допомоги на $73,5 млн, кошти спрямують на купівлю боєприпасів та військового транспорту, — запевнив прем’єр-міністр країни Ентоні Альбанезе.
Своєю чергою Німеччина виступає проти ідеї ЄС передати заморожені активи ЦБ РФ на відбудову України, — пише газета Financial Times.

American Greatness: наступу ЗСУ перешкоджає масове замінування росіянами територій України
American Greatness: «ЗСУ повільно просуваються вглиб територій на лінії фронту через великі мінні поля, перешкоджають також удари артилерії з БПЛА і добре укріплені траншеями позиції російської армії. Українські війська зупиняються на лінії бойового зіткнення другого та третього ешелонах російської оборони.
Ретельно розроблена тактика загальновійськового бою мала забезпечити ЗСУ значну перевагу на полі бою, але в ній не передбачили більшого часу на розмінування та протиповітряну оборону. Таким чином, російські бойові гелікоптери являють собою велику небезпеку для української бронетехніки.
У багатьох районах зіткнень російські мінні поля обмежують можливості дій ЗСУ, змушуючи їх групувати свої сили більше, ніж вони хотіли б. В інших районах російська артилерія та ударні вертольоти стримують український наступ.
Оборонна сторона завжди має перевагу, оскільки в оборонній стратегії сучасні технології, зокрема безпілотники, міни та ракети, використовуються більше, ніж у наступальних операціях. Як зауважив Клаузевіц (Clausewitz), «оборонна форма війни сама по собі сильніша за наступальну».

Міністр оборони України Рєзніков: ми обговорили з Остіном наступ ЗСУ
Глава Міноборони України Олексій Резніков заявив, що обговорив з американським колегою Ллойдом Остіном наступ ЗСУ та зміцнення оборони.
Про це він написав у Twitter. «Відбулася телефонна розмова з моїм другом та колегою Ллойдом Остіном… Обговорили контрнаступ армії України та наступні кроки щодо зміцнення наших сил оборони», — повідомив міністр. Також Резніков зазначив, що сторони поговорили про спробу збройного заколоту у Росії.

The Atlantic: причина повільного просування ЗСУ – нестача авіації
Український контрнаступ, що йде зараз, — це операція, яку жодна армія світу ніколи не захотіла б проводити. Минулого року Україна здивувала багатьох західних експертів своєю здатністю вправно захищатись від російських військ і відвойовувати у них території. Але Росії все ж таки вдалося зайняти частину України, і тепер остання намагається перейти в наступ проти військових, які місяцями будували окопи, зберігаючи при цьому значні арсенали зброї. Починати контрнаступ у таких умовах було б ризиковано навіть для США чи іншої країни НАТО, а в українців відсутні такі переваги як сучасна авіація.
У певному сенсі, те, що намагається зараз зробити Україна, безпрецедентно.
MintPress News: «Оскільки у ЗСУ немає переваги в повітрі, а росіяни мають оборонну вогневу міць, українці не мають іншого вибору, окрім як виснажити сухопутні війська противника настільки, щоб компенсувати перевагу Росії в авіації. Президент Володимир Зеленський визнав це, коли у своєму зверненні на цьому тижні заявив, що українці «руйнують» російські сили на півдні та сході, і цей процес ще має тривати «певний час».
На щастя для України, вона зберігає перевагу у мотивації військ, розвідці та стратегічному командуванні. Україна також отримує найкращу зброю із Заходу та боронить право на демократію. Правда на стороні України і скільки б не тривала ця війна росіян, українці переможуть!
Читати також:
10 правдивих тез Фукуями: коли і як закінчиться війна РФ проти України
Війна до 2025 року? У США планують на 500% збільшити обсяги виробництва боєприпасів для України
Байден на Генасамблеї ООН: війна в Україні – це війна однієї людини
Світлини звідкритих джерел