США та Україна підпишуть історичну угоду про безпеку

Президенти Джо Байден та Володимир Зеленський мають намір підписати угоду про  двостороннє оборонне партнерство між США та Україною під час зустрічі на саміті G7 в Італії. Про це повідомила прессекретарка Білого дому Карін Жан-П’єр.

«Після зустрічі лідери підпишуть двостороннє оборонне партнерство, яке чітко визначить, що наша підтримка триватиме довгий час, і обіцяє продовжувати співпрацю, особливо у сфері оборони та безпеки», — зазначила речниця.

Передбачається, що угода відобразить рішучість США продовжувати постачання озброєнь та допомоги для зміцнення обороноздатності України від російської агресії. Водночас у документі буде наголошено на відданості Вашингтона демократичним реформам у партнерській державі.

«Ми хочемо показати, що США підтримують народ України, стоять пліч-о-пліч з ним і допомагатимуть задовольняти його потреби безпеки не лише завтра, але й у майбутньому», — підкреслила Жан-П’єр.

Рамкове партнерство стане розвитком ініціативи президента Байдена на саміті НАТО у Вільнюсі 2022 року щодо узгодження двосторонніх угод про безпеку України з низкою держав. Наразі 15 країн, включно з країнами G7, вже підписали таку домовленість з Києвом.

«Підписуючи цю угоду, ми також надсилаємо сигнал Росії про нашу рішучість. Якщо Путін гадає, що зможе пересидіти коаліцію на підтримку України, він помиляється», — наголосила речниця Білого дому.

За її словами, угода про партнерство відкриє шлях до стабільної, незалежної, демократичної та безпечної України у довгостроковій перспективі. Від Конгресу очікуватимуть забезпечення сталого фінансування для виконання цієї мети.

Джерело: VOA

Читати також:

Батальйон «Азов» отримав право на американську військову допомогу

Байден зустрінеться із Зеленським у Франції та анонсує $225 мільйонів військової допомоги

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *