США в багатонаціональній операції «Оріон» вилучили рекордну партію кокаїну вагою 145,3 тонни

Військові та спецслужби 40 країн Америки та Європи конфіскували 145,3 тонн кокаїну. 

Затримання відбулося в рамках восьмого етапу багатонаціональної військово-морської операції «Оріон» проти світового наркотрафіку, — повідомляє інтернет-видання today.in-24. 

Це найбільша за останні роки партія кокаїну, конфіскована в рамках багатонаціональної операції з боротьби з наркотрафіком.

Згідно з даними, представленими спецслужбами Колумбії, під час військово-морської кампанії «Оріон VIII», що проходила з жовтня по листопад цього року, було заарештовано 575 осіб різних національностей і знерухомлено 49 човнів, 6 напівпідводних апаратів і 3 літаки.

«Військово-морська кампанія проти торгівлі наркотиками «Оріон» є прикладом старань союзних країн, котрі у тісній співпраці втілили у життя план щодо скорочення постачання обігу наркотиків в світі, сприяли безпеці та всебічному розвитку територій суверенних держав», – йдеться у повідомленні ВМС Колумбії. 

В ході операції за участю військових кораблів, берегової охорони, літаків і гелікоптерів, також було вилучено понад 66 тонн марихуани.

За даними ВМС Колумбії, з початку кампанії “Оріон” у 2018 році було конфісковано понад 545 тонн кокаїну та 224 тонни марихуани. Участь у спецоперації беруть ряд країн, які входять до міжнародної коаліції з боротьби проти наркоторгівлі. 

Сполучені Штати часто тиснуть на Колумбію з метою скорочення вирощування коки, сировини для виготовлення кокаїну. 

За даними Управління національної політики контролю за наркотиками США, потенційне виробництво кокаїну в Колумбії  минулого року зросло на 7,9% до 1010 метричних тон. 

До світової торгівлі наркотиками причетні дисиденти демобілізованої організації FARC, яка відступила від мирної угоди, підписаної у 2016 році, повстанці Національної визвольної армії (ELN) і члени  злочинних угруповань, що складаються з ультраправих колишніх воєнізованих формувань. 

Крім США взяли участь у восьмому етапі антитерористичної операції Німеччина, Аргентина, Беліз, Бразилія, Чилі, Колумбія, Коста-Рика, Еквадор,  Сальвадор, Іспанія, Франція, Гватемала, Гаяна, Голландія, Гондурас, Італія, Кайманові острови, Ямайка та Мексика, спільно з Панамою, Парагваєм, Перу, Португалією, Домініканською Республікою, Суринамом, Тринідадом і Тобаго та Уругваєм. 


News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “США в багатонаціональній операції «Оріон» вилучили рекордну партію кокаїну вагою 145,3 тонни

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *