США виділяють $1,5 млрд на підтримку енергетики та гуманітарні потреби України

Сполучені Штати Америки оголосили про виділення понад 1,5 мільярда доларів для підтримки енергетичного сектору України, вирішення гуманітарних проблем та зміцнення громадської безпеки. Про це повідомила віцепрезидентка США Камала Гарріс під час зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським у рамках Мирного саміту у Швейцарії.

«Ця війна й досі залишається повним провалом для Путіна, — наголосила пані Гарріс. — У наших інтересах дотримуватися міжнародних норм».

Допомога включає 500 мільйонів доларів у вигляді нового фінансування енергетичної підтримки та перенаправлення 324 мільйонів доларів з раніше оголошеної допомоги для термінових енергетичних потреб України. Кошти дозволять відновити енергетичну інфраструктуру, пошкоджену внаслідок війни.

«Ці зусилля допоможуть Україні відреагувати на недавні атаки Росії на її енергетичну інфраструктуру, — повідомили в офісі Гарріс. — Вони спрямовані на підтримку, ремонт та відновлення цієї інфраструктури, підвищуючи стійкість України до перебоїв в енергопостачанні».

Крім того, Камала Гарріс оголосила про надання гуманітарної допомоги на суму понад 379 мільйонів доларів для підтримки біженців та внутрішньо переміщених осіб. Також виділяється 300 мільйонів доларів на постачання обладнання для українських прикордонників та правоохоронців.

Гарріс перебуватиме у Швейцарії менше 24 годин, де вона замінює Джо Байдена. Президент США щойно завершив свою участь у саміті G7 в Італії та повертається до Сполучених Штатів для участі у зборі коштів на свою передвиборчу кампанію в Лос-Анджелесі.

Байден за останні тижні двічі зустрічався із Зеленським: на саміті G7, де вони підписали двосторонню угоду про безпеку між США та Україною, а також у Франції на заходах з нагоди 80-ї річниці висадки союзників у Нормандії.

Радник з національної безпеки Білого дому Джейк Саллівен представлятиме Сполучені Штати на саміті в неділю та сприятиме створенню робочих груп з питань повернення українських дітей на батьківщину та енергетичної безпеки.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Курйозний епізод із Байденом на саміті G7 в Італії (+Відео)

США та Україна підпишуть історичну угоду про безпеку

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *