США відзвітували: за час війни у ​​російської еліти вилучено десятки мільярдів доларів

Міжнародна цільова група з пошуку санкційних коштів «Російська еліта, проксі та олігархи» (REPO), яку очолюють США, з початку війни в Україні знайшла та заморозила активи росіян, які перебувають під санкціями, на суму понад 300 мільярдів доларів.

Про це повідомляє агентство АР із посиланням на дані американського Міністерства фінансів.

Крім цих коштів, REPO заарештувала яхти, літаки та елітну нерухомість російських олігархів, а також жорстко обмежила росіянам під санкціями доступ до міжнародної фінансової системи. Крім того, було заблоковано активи Центрального банку Росії на суму близько 300 мільярдів доларів.

«Обмеження доступу Росії до світової фінансової системи ускладнює придбання Росією технологій, необхідних для підтримки розв’язаної несправедливої ​​війни в Україні», — йдеться у звіті Мінфіну.

В організації, в яку, крім США, входять представники Австралії, Великобританії, Німеччини, Італії, Канади, Франції, Японії та Єврокомісії, зазначили, що продовжать відстежувати активи РФ, які перебувають під санкціями.

Тим часом як пише російське видання «Важливі історії», насправді міжнародні санкції б’ють повз ціль. Серед тих, хто реально постраждав від західних обмежувальних заходів, майже немає ані призвідників війни, ані тих, хто за неї голосував.

Найбільше від цих арештів рахунків зазнають збитків ті, хто найменше ховається – тобто бізнесмени. Так, засновники «Альфа-груп» Михайло Фрідман та Петро Авен скаржилися, що їм заблокували банківські картки та обмежили витрати.

На відміну від бізнесменів, російські чиновники та депутати виявилися краще готовими до санкцій. У Росії вже понад десять років, з президентства Дмитра Медведєва, де-факто взято курс на націоналізацію еліт, що передбачає заборону на володіння іноземними рахунками та бізнесами, постійні антикорупційні перевірки та подання декларацій», — нагадують журналісти.

Але це, зрозуміло, не означає, що нерухомість та активи не записують на дорослих дітей, чоловіка, коханки, родичів або просто на довірених осіб.


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “США відзвітували: за час війни у ​​російської еліти вилучено десятки мільярдів доларів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *