США вирішили засудити найбільшу криптобіржу світу

Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами США (CFTC) подала позов щодо найбільшої криптобіржі світу Binance, її гендиректора Чанпена Чжао, а також колишнього глави компанії Семюеля Ліма за регулярне порушення закону про товарні біржі та правила CFTC.

Згідно з правилами CFTC, якщо криптоплатформи дозволяють громадянам США торгувати криптодеривативами (договір між покупцем та продавцем на майбутню вартість цифрового активу), вони зобов’язані зареєструватися у регулятора, навіть якщо знаходяться за межами США. У 74-сторінковому позові CFTC стверджується, що відповідачі намагалися уникнути регулювання CFTC та вимог реєстрації, структуруючи свої підприємства та транзакції. Три організації, що управляють платформою Binance – Binance Holdings Limited, Binance Holdings (IE) Limited та Binance (Services) Holdings Limited – порушували правила торгівлі криптовалютними деривативами на нерегульованих платформах.

Регулятор уточнив, що Binance пропонувала громадянам США угоди з товарними криптодеривативами з липня 2019 року. CFTC із посиланням на документи Binance за серпень 2020 року повідомила, що криптобіржа заробила $63 млн у вигляді комісій від транзакцій з деривативами, і що близько 16% її рахунків належать клієнтам із США. На травень 2022 року компанія не подала жодного звіту про підозрілу діяльність у США, що є неправдоподібним.

«Відповідачі проігнорували федеральні закони, підтримуючи базу клієнтів Binance в США, тому що їм це було вигідно. Компанія навмисно знищила документи», — йдеться у скарзі CFTC.

Binance не вимагала від своїх клієнтів підтверджувати особистість перед торгівлею на платформі, хоча зобов’язана робити це відповідно до законодавства США. Навіть після заяви Binance про намір заборонити клієнтам зі США торгувати на своїй платформі, біржа продовжувала давати інструкції VIP-клієнтам, як за допомогою VPN або приватних мереж приховати своє місце та відкрити рахунок від імені підставної компанії, — додав регулятор. Для зв’язку з клієнтами Binance використовувала зашифровану програму для обміну повідомленнями Signal за вказівкою Чжао. Це робили для того, щоб не залишати жодних доказів роботи з клієнтами зі США. За версією Комісії, Binance так і не спромоглася запровадити ефективні інструменти боротьби з фінансуванням тероризму, відмиванням грошей та ідентифікації клієнтів (KYC та AML).

Дії криптовалютної біржі Binance є явним випадком ухилення від закону, і влада США мала «втрутитися агресивно і якнайшвидше». Про це заявив голова CFTC Ростін Бенам в ефірі CNBC. «[…] це було шахрайство, що триває — починаючи з 2019 року — і порушення Закону про товарні біржі», — підкреслив чиновник. За його словами, Binance чітко інформувала клієнтів про методи ухилення від контролю активності за допомогою VPN та ігнорувала нормативні вимоги. Бенам додав, що було очевидно — контроль над компанією виходив від CEO Чанпена Чжао, і існують «чіткі документи» про намір обійти закон.

«Тому ми збираємося продовжувати боротися з цією справою в суді»
, — сказав глава регулятора.

27 березня CFTC подала позов проти Binance та Чжао зі звинуваченнями у незареєстрованій торгівлі деривативами, наданні послуг громадянам США та особам, які перебувають під санкціями, а також у нездатності дотримуватися правил боротьби з відмиванням грошей. Регулятор вимагає накладення штрафів, судових заборон, у тому числі на ведення бізнесу в країні. Партнер венчурної компанії Cinneamhain Ventures Адам Кокран назвав позов спробою завдати фатального удару по Binance і не виключив, що влада має великі шанси на успіх.

Що відповіли у Binance

У відповідь на звинувачення Чжао заявив, що претензії регулятора містять «неповний виклад фактів», а його компанія не погоджується з багатьма пунктами.

Нагадаємо, після позову Комісії біткоін-баланси Binance обвалилися на 3611 BTC. За даними Thanefield Capital, за кілька годин до позову CFTC з найбільших торгових майданчиків вивели майже $1,5 млрд у криптовалюті. З них $850 млн припало на Binance.

У своїй заяві Binance назвали позов CFTC «несподіваним і таким, що розчаровує». Криптобіржа заявила, що працює з Комісією понад 2 роки та продовжить співпрацювати з владою США та інших країн. Binance має понад 16 ліцензій/реєстрацій у світі. Компанія додала, що «розширила свою команду з дотримання вимог», «витратила значні кошти на посилення контролю» та «вжила дій, щоб перешкодити громадянам США використовувати глобальну торгову платформу».

Глава криптобіржі Чанпен Чжао звернув увагу, що позов CFTC «містить неповне перерахування фактів», і що Binance не погоджується з характеристикою проблем, заявлених у скарзі». Він нагадав, що Binance є першою біржею, яка запровадила KYC та AML. За його словами, компанія не торгує з метою отримання прибутку та не маніпулює ринком.

«Ми блокуємо користувачів зі США по громадянству (KYC), IP-адресу (включаючи кінцеві точки VPN, що часто використовуються, за межами США), оператору мобільного зв’язку, відбиткам пальців, банківському депозиту та зняттю коштів, вкладам у блокчейні, номерам кредитних карток і так далі. Ми не знаємо жодної іншої компанії, яка використовує комплексніші та ефективніші системи, ніж Binance», – зазначив Чжао.

Він уточнив, що нині в Binance працюють понад 750 осіб, більшість із них мають досвід роботи у правоохоронних та регулюючих органах. Чжао сказав, що Binance опрацювала понад 55 тис. запитів від юридичних осіб і допомогла заморозити/конфіскувати понад $125 млн у 2022-му та $160 млн у 2023 році.

Раніше Binance публічно заявляла про усунення прогалин у дотриманні законодавства, а також про намір залагодити відносини з владою США, яка розслідує її діяльність. У недавньому 14-сторінковому листі сенаторам США директор зі стратегії Патрік Хіллманн детально описав роботу, але не надав подробиць про фінанси компанії, про які запитували законодавці. 2022 року біржа щодня обробляла обсяг торгів на $2 млрд зі швидкістю 1,4 млн транзакцій на секунду. Кількість токенів довели до 356 зареєстрованих монет та 1444 торгових пар.

Загальна кількість користувачів Binance на кінець 2022 року становила 27 млн.

У чому ще влада США звинувачує Binance

У вересні 2021 року CFTC звинувачувала працівників криптобіржі в незаконній торгівлі та обмані клієнтів. Представники Binance говорили, що дотримуються політики «нульової терпимості» до інсайдерської торгівлі та «суворого етичного кодексу».

Bloomberg пише, що CFTC не може порушувати кримінальні справи проти компаній або домагатися ув’язнення для окремих осіб. Однак її позови можуть призвести до великих штрафів та інших санкцій щодо компаній та приватних осіб. Комісія хоче, щоб суд заборонив Binance працювати з американськими інвесторами, навіть якщо вони ведуть торгівлю через офшорні рахунки.

CFTC є одним із кількох держорганів США, які розслідують діяльність Binance. Служба внутрішніх доходів, а також федеральна прокуратура перевіряють Binance на дотримання зобов’язань щодо боротьби з відмиванням грошей, — повідомляє Bloomberg. Комісія з цінних паперів та бірж вивчає, чи підтримувала компанія торгівлю незареєстрованими цінними паперами. Регулятори намагаються довести, що Binance контролювала американський підрозділ Binance US, щоб притягнути до відповідальності Чжао та його компанію. У 2018 році Мін’юст США запідозрив Binance у відмиванні грошей та порушенні санкцій. Reuters писав, що розслідування досі не завершене через суперечки між держобвинувачами США.

У листопаді американський економіст Нуріель Рубіні назвав Binance «фінансовою пірамідою, яка скоро впаде», а його керівника Чанпена Чжао «ще сумнівнішим», ніж керівника збанкрутілої біржі FTX Сема Бенкмана-Фріда.

У грудні на тлі краху FTX інвестори вивели із криптобіржі $3,6 млрд за сім днів. Тоді Чжао заявляв, що Binance має криптовалютні активи на $60 млрд. При цьому компанія не розкрила інформацію про зобов’язання перед клієнтами, що, на думку аналітиків, ускладнює визначення її фінансового стану.

Читати також:

США хочуть встановити тотальний контроль над криптовалютами

США, Австралія, Британія посилюють регулювання крипторинку

Друга за величиною криптовалютна біржа у світі оголосила про банкрутство

Amazon допоможе ЄС створити цифрову валюту

Світ готують до впровадження цифрового долара

Світлина: cryptocurrency.tech

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “США вирішили засудити найбільшу криптобіржу світу

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *