США візьмуть участь у Мирному саміті з питань України

Сполучені Штати Америки офіційно підтвердили свою участь у Мирному саміті з врегулювання ситуації в Україні, який відбудеться наступного місяця у Швейцарії. Про це повідомив представник Вашингтона, не уточнивши поки, хто саме репрезентуватиме США на цьому форумі.

Заява прозвучала після того, як Президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні закликав лідерів США та Китаю Джо Байдена і Сі Цзіньпіна долучитися до Мирного саміту. Звернення було записане в Харкові на тлі розбомбленої російською ракетою друкарні.

«Понад 80 держав світу вже підтвердили свою участь у Мирному саміті щодо України», — наголосив Зеленський.

Раніше Державний секретар США Ентоні Блінкен висловив рішучу підтримку ідеї саміту з боку Вашингтона та запевнив, що США будуть «активно представлені» на цьому заході. Блінкен також повідомив про високу ймовірність зустрічі президентів Байдена і Зеленського найближчим часом.

Дипломатичні джерела в Києві розцінюють майбутній саміт як спробу сформувати під егідою ООН потужну міжнародну коаліцію на підтримку мирного плану України. Крім держав-учасниць, до участі також запрошені провідні міжнародні організації та впливові неурядові об’єднання.

Основною метою форуму стане розробка дорожньої карти та практичних механізмів для відновлення територіальної цілісності нашої держави, притягнення Росії до відповідальності за агресію та відбудови постраждалих регіонів.

Попри активну фазу бойових дій, українська сторона продовжує наполегливі дипломатичні зусилля для пошуку мирного шляху деескалації та припинення війни. Водночас Київ наголошує на неприпустимості будь-яких поступок агресору, втрати суверенітету чи територіальних утрат.

Джерело: VOA

Читати також:

Спікер Палати представників США закликав дозволити Україні вести війну на власний розсуд

Блінкен приїхав до Києва з несподіваними рок-гастролями

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *