США вперше з 2020 року дозволили постачати венесуельську нафту до Європи

Сполучені Штати дозволили постачати венесуельську нафту до ЄС, щоб замінити імпорт сировини з Росії. Відповідний дозвіл надала адміністрація президента США Джо Байдена.

Відповідний лист американський Держдепартамент надіслав італійській нафтогазовій компанії Eni та іспанській Repsol», — передає Reuters.

Ключовою умовою є те, що отримана нафта «має піти до ЄС та не може бути перепродана в іншому місці».

Таким чином США відновлюють програму обміну нафти на боргові зобов’язання, ця програма була призупинена в середині 2020 року, коли американська влада посилила санкції проти Венесуели.

За словами одного зі співрозмовників Reuters, обсяги нафти, які отримають Eni та Repsol, невеликі, тому вплив рішення на світові ціни буде обмеженим. США сподіваються, що венесуельська нафта допоможе Європі скоротити залежність від РФ та перенаправити частину вантажів із Китаю. Крім того, Вашингтон розраховує переконати президента Венесуели Ніколаса Мадуро відновити переговори з опозицією.

При цьому США не зробили аналогічних послаблень для американської нафтової компанії Chevron, індійської Oil and Natural Gas та французької Maurel & Prom SA, які також припинили обмін венесуельської нафти на боргові зобов’язання у 2020 році», — пише Reuters.

У середині травня Мінфін США видав ліцензію, що дозволяє Chevron розпочати переговори про свою діяльність у Венесуелі, проте поки що не дозволив компанії видобувати та продавати венесуельську нафту.

США ввели нафтове ембарго та інші санкції проти Венесуели у березні 2019 року, не визнавши переобрання Мадуро на новий термін. У 2020 році видобуток нафти в країні скоротився до 300 000 барелів на добу, але вже наступного року виріс до 760 000 барелів. Експерти пов’язують зростання з угодою Венесуели та Ірану щодо обміну важкої венесуельської нафти на іранський конденсат.


Світлина: Shutterstock

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *