США вперше з часів Холодної війни розмістять зброю далекої дії в Німеччині

З 2026 року на території Німеччини з’явиться нове американське озброєння: крилаті ракети Tomahawk, зенітні ракети SM-6 та новітня гіперзвукова зброя. Це перше подібне розміщення з часів завершення Холодної війни.

За даними німецького видання BILD, нова зброя матиме «значно більший радіус дії, ніж наявні наземні системи в Європі». Крилаті ракети Tomahawk здатні долати відстань до 2500 кілометрів, що теоретично дозволяє їм досягати навіть Москви.

Це озброєння призначене для ураження військових об’єктів противника на великій відстані, включаючи командні центри, бункери та радарні установки. На відміну від німецької системи Taurus, яка запускається з літаків, Tomahawk можуть стартувати з мобільних пускових установок, кораблів або підводних човнів.

Експерти вбачають у цьому рішенні спробу канцлера Німеччини Олафа Шольца тісніше інтегрувати німецькі та американські збройні сили. Така стратегія може ускладнити потенційне роз’єднання військ двох країн у майбутньому, навіть якщо до влади в США прийде новий президент з іншим баченням зовнішньої політики.

Варто зазначити, що з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну президент США Джо Байден посилив американську військову присутність у Німеччині для кращого захисту території НАТО. Це контрастує з політикою попереднього президента Дональда Трампа, який критикував членів альянсу за недостатні оборонні витрати та навіть погрожував виходом США з НАТО.

Таке рішення США свідчить про серйозні зміни в оборонній стратегії НАТО та подальше зміцнення трансатлантичного партнерства в умовах чимраз більших геополітичних викликів.

Читати також:

Конгрес США готує літаки B-52 до ядерного озброєння на тлі зриву договору з Росією

Повітряні сили США провели чергові випробування гіперзвукової ракети

США та Китай відновлюють неофіційні ядерні переговори

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *