США заарештували американку та українця за обхід санкцій проти КНДР

Американські правоохоронці заарештували громадянку США Крістіну Марі Чапман та киянина Олександра Діденка за звинуваченням у допомозі ІТ-фахівцям із Північної Кореї отримувати роботу в американських компаніях під виглядом громадян США. Про це повідомило Міністерство юстиції.

За даними слідства, затримані були частиною складної схеми, метою якої було забезпечення доходів для КНДР в обхід міжнародних санкцій. Операція передбачала проникнення представників КНДР до понад 300 американських фірм, у тому числі компаній зі списку Fortune 500, а також крадіжку особистих даних більше ніж 60 громадян США.

Як стверджують в Мін’юсті, іноземні ІТ-спеціалісти також намагалися влаштуватися та отримати доступ до інформації у двох урядових відомствах США, проте ці спроби здебільшого виявилися невдалими.

Раніше Держдепартамент США оцінив доходи Північної Кореї від цієї схеми щонайменше в $6,8 млн.

В обвинувальному акті, поданому минулого тижня до федерального суду у Вашингтоні, йдеться, що причетні до оборудки громадяни КНДР пов’язані з відомством оборонної промисловості, яке відповідає за програми Пхеньяна з виробництва балістичних ракет та іншої зброї.

Крім Чапман та Діденка, обвинувачення пред’явлені ще трьом іноземцям. Їм загрожує тривале ув’язнення.

Арешти стали результатом співпраці американських правоохоронних органів, розвідки та регуляторів, націленої на припинення діяльності, що дозволяє КНДР обходити санкційний режим.

Експерти відзначають, що справа демонструє чимраз більшу залежність Пхеньяна від кіберзлочинності та інших нелегальних способів заробітку коштів задля фінансування заборонених програм озброєнь на тлі посилення міжнародної ізоляції режиму.

Джерело: Voice of America

Читати також:

США планують набрати більше людей для контролю за дотриманням санкцій

Президент США посилив покарання для фінансових установ за порушення санкцій проти рф.

The Wall Street Journal: у РФ продовжують надходити підсанкційні товари з ЄС та США

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *